Reklama

Corvette C8 trafi do Europy, a my poznaliśmy ceny w Niemczech

Corvette C8, Corvette w Europie, nowa Corvette Europa, ceny Corvette C8 Europa

Czekacie na debiut nowej, wyjątkowej Corvette C8 w Europie? Serwis Motor1 ponoć wie, kiedy to nastąpi i w jakiej cenie to cacko będzie dostępne w Niemczech.

Tak więc, C8 Corvette pojawi się w Europie w drugiej połowie 2021 roku w ramach wersji Launch Edition za 99000 euro za coupe i 106000 euro za kabriolet. Cena zwyczajnej wersji każdego modelu nie jest jeszcze dostępna, ale pierwsze modele będą występować w najwyższej jakości wyposażenia 3LT, a na dodatek zostaną standardowo wyposażone w zawieszenie Magnetic Ride Control.

Po premierze Corvette z silnikiem środkowym zdecydowanie będzie spore zamieszanie przez różnice w wyposażeniu i cenach między dwoma kontynentami. Pewne jest jednak jedno – w Europie zapłacimy więcej, ale…

… ale na szczęście otrzymamy taki sam układ napędowy, jak Amerykanie. Mowa więc o 6,2-litrowym silniku V8 z wydajnym układem wydechowym pakietu Z51, który zapewnia moc 495 koni mechanicznych i 637 Nm momentu obrotowego. Te wartości padają do ośmiobiegowej, dwusprzegłowej skrzyni biegów.

Czytaj też: Obejrzyj szaleństwo 1600-konnego Nissana GT-R na autostradzie

Co ciekawe, pakiet Z51 daje również europejskiej wersji Corvette elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, zmieniony stosunek osi i ulepszony układ chłodzenia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News