WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Corvette C8 w wydaniu wyścigowym i w kabriolecie

Chevrolet Corvette Stingray 2020 poznaliśmy już, jak własną kieszeń, więc teraz czas na nową “nową” Corvette. Producent potwierdził bowiem, że Corvette na 2020 rok zadebiutuje jeszcze tej jesieni w wydaniu wyścigowym i kabriolet. 

Czytaj też: Corvette C8 Stingray 2020 będzie wyjątkowy na tle poprzedników

Wiemy to z poniższego materiału, który początkowo zakrawa nawet o historię Corvette, a następnie płynnie przechodzi do jej nowych wersji. Oczywiście spodziewaliśmy się, że Chevrolet opracowuje wersje kabrioletowe i wyścigowe modelu C8, aby dppiąc ofertę ujawnionego już coupe, ale oficjalne potwierdzenie, to oficjalne potwierdzenie.

Samochód wyścigowy – prawdopodobnie nazwany C8.R – zastąpi obecną Corvette C7.R w IMSA WeatherTech SportsCar Championship i podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Żadne szczegóły na jego temat nie zostały podane do wiadomości publicznej, ale najprawdopodobniej będzie zawierać zwykłe modyfikacje samochodów wyścigowych, w tym bardziej agresywną aerodynamikę i okrojone wnętrze. Układ napędowy C8.R będzie też zmodyfikowany zgodnie z przepisami wyścigowymi.

Specyfikacja Corvette C8 w formie kabrioletu najprawdopodobniej będą odzwierciedlać coupé Corvette Stingray 2020. Liczymy więc na wolnossący silnik V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 495 koni mechanicznych z opcjonalnym układem wydechowym.

Czytaj też: Ta V10 Vipera o mocy 1150 KM udowadnia, że turbosprężarki złe nie są

Źródło: Digital Trends