Reklama

Cross-play w większej liczbie gier Sony? Jesteśmy na tak!

DualShock 5

Jim Ryan, CEO Sony Interactive Entertainment, zdradził w najnowszym wywiadzie, że Sony ma zamiar zaimplementować funkcję cross-play do większej liczbie gier, które są wydawane na konsole PlayStation.

Więcej gier Sony z funkcją cross-play

Dzięki rozgrywce międzyplatformowej możemy rozgrywać wspólnie z przyjaciółmi różne gry nie martwiąc się o to, jaką platformę oni posiadają. Niestety nie każda gra wspiera cross-play. Na szczęście z najnowszego wywiadu dla serwisu Axios dowiedzieliśmy się, że Sony chce dodać tę funkcję w większej liczbie gier wydawanych na ich konsole. Zdradził to  Jim Ryan, CEO Sony Interactive Entertainment, podając jako przykład takie tytuły jak Rocket League, Minecraft, Fortnite, czy Call of Duty: Warzone.

Czytaj też: Pamięć masowa Galaxy Z Fold 3 Samsunga zaskoczy?

To jednak zaledwie początek, co z pewnością bardzo ucieszy graczy zważywszy na dotychczasową niechęć Sony do wspierania tej funkcji. Wystarczy wspomnieć kilka niedawnych wydarzeń, takich jak ogłoszenie Gerbox Software cross-playu w Borderlands 3, który ma nie obejmować konsol Sony.

Czytaj też: Premiera Galaxy M32 Samsunga. Bateria i ekran przyciągają

Wspieramy i promujemy cross-play” twierdzi Jim Ryan. Pozostaje na czekać na przekucie słów w czyn, bo równie dobrze zapewnienia Ryana mogą być zwykłym chwytem marketingowym. Liczymy jednak na to, że to po prostu zmiana podejścia i wyjście naprzeciw oczekiwaniom graczy.