WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Crossplay Rocket League na PlayStation 4 już dostępny

Crossplay Rocket League na PlayStation 4 już dostępny

Jednym z najbardziej eksploatowanych, a przynajmniej głośnych tematów w 2018 roku była z pewnością multiplatformowość. Od jej wprowadzenia stroniło jednak Sony, ale z czasem poddało się i zapowiedziało, że będzie pracować nad tym pracować. Teraz widzimy jedne z pierwszych owoców tej decyzji, ponieważ crossplay Rocket League na PlayStation 4 jest już dostępny.

Sony otworzyło dla Rocket League furtkę do swojego programu PS4 Crossplay Beta, a teraz gracze mogą uaktywnić tę opcję udając się do menu opcji, zakładki rozgrywki i zaznaczając opcję dotyczącą multiplatformowości. Po dokonaniu tego, system matchmakingu będzie mieszał ich losowo z graczami z pozostałych platform.

W kwestii zabawy ze znajomymi muszę Was jednak zmartwić, ponieważ na ten moment będziecie mogli tworzyć jedynie prywatne poczekalnie. Studio Psyonix zapowiedziało jednak, że w przyszłości dodadzą również możliwość budowania zespołu do zabawy wieloosobowej. Jak stwierdziło w oficjalnym ogłoszeniu:

Z radością ogłaszamy, że począwszy od teraz, Rocket League wszedł do programu Beta PlayStation Crossplay! Dzisiejsze ogłoszenie jest dla nas ważne w Psyonix, ponieważ wiemy, jak bardzo nasza społeczność od dawna potrzebuje pełnej obsługi między platformami. To dzięki wam, naszym fanom i naszym hojnym partnerom. W imieniu całego zespołu DZIĘKUJEMY za waszą pasję i wytrwałość.

Czytaj też: Nie Sony – nie macie praw do twórczości Bacha

Źródło: Wccftech