WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Current, czyli najtańszy elektryczny rower z paskiem węglowym

Firma Priority Bicycles wprowadziła właśnie na rynek swój najnowszy rower elektryczny Current, który zachwyca nie tylko ceną, ale też wyposażeniem.

Elektryczny rower Current

Current napędza silnik elektryczny o nominalnej mocy 500W w formie napędu pośredniego, który siedząc tuż obok korb, zapewnia do 148 Nm momentu obrotowego. To ogromna wartość i nierzadko nawet dwukrotnie okazalsza od innych rowerów elektrycznych.

Potwierdza to maksymalna prędkość, na której operuje układ napędowy Current, bo choć tradycyjnie może jechać do 32 km/h ze wspomaganiem, można go odblokować, aby prędkość wzrosła do 45 km/h. Po stronie zasięgu możemy liczyć od 50 do 100 km za sprawą zintegrowanego z ramą 500 Wh akumulatora.

Co ważne, ten rower elektryczny Priority Bicycles wykorzystuje nie łańcuch, a węglowy pasek Gates, który pozwala użytkownikom zapomnieć o konserwacji najważniejszego elementu układu napędowego. Zamiast staromodnej przerzutki, Current korzysta z kolei z piasty o wewnętrznych przełożeniach Enviolo.

Czytaj też: Rama tego roweru dosłownie napompuje Twoje koła

Inne komponenty ebike Current obejmują dwutłokowe hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro, kompozytowe błotniki, automatyczne przednie i tylne światła LED, regulowany mostek, ładowarkę USB i wyświetlacz cyfrowy. Cena? Zaledwie 2999$, choć teraz w przedsprzedaży można go zgarnąć za 2699$.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News