WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyciekło zdjęcie mobilnego GeForce RTX 3070

Wyciekło zdjęcie mobilnego GeForce RTX 3070

Nowe karty graficzne, to rewolucja nie tylko w segmencie desktopowym, ale też mobilnym, do którego prędzej czy później te zawitają. Potwierdzenie na to przyniosła nam fotka mobilnego GeForce RTX 3070.

Poniżej będziecie mogli przyjrzeć się inżynieryjnej próbce mobilnej karty graficznej nowej generacji opartej na architekturze NVIDIA Ampere. Procesor graficzny o nazwie kodowej GN20-E5-A1 odnosi się ponoć do GPU GA104, a więc to te samo GPU, które zobaczymy w pełnoprawnych kartach graficznych GeForce RTX 3070 i RTX 3060 Ti.

To sprawia, że mobilny RTX 3070 jest tak naprawdę pierwszym modelem wyposażonym w rdzeń GA104, który zostanie pokazany. Jest to jednocześnie pierwszy raz, gdy widzimy nowy układ pamięci GDDR6 wokół GPU, który został gęściej ułożony w porównaniu do poprzedniej generacji (via VideoCardz).

zdjecie-mobilnego-geforce-rtx-3070

Czytaj też: Bezprzewodowy kontroler ARGB i RGB od Deepcool

Potwierdzono, że mobilna karta GeForce RTX 3070 ma pamięć GDDR6 i szybkie śledztwo tych modułów od SK Hynix ujawnia, że ​​ta sama pamięć jest używana przez AMD Radeon Pro 550M. Finalnie karta będzie działać na 256-bitowej magistrali dla 8 GB pamięci GDDR6 i powinna zadebiutować w okolicy targów CES 2021.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News