Reklama
aplikuj.pl

Tak do wody trafia opancerzony rosyjski pojazd BTR-82

tak-do-wody-trafia-opancerzony-rosyjski-pojazd-btr-82-1

Jak dostać się do wody? Można oczywiście do niej wskoczyć albo wjechać, ale rosyjscy marines podczas nagranych ćwiczeń nie mogą ot tak zrzucić do wody swoje opancerzone transportery.

W nowym filmie uwieczniającym nagrania rosyjskiego wojska, marines przeprowadzili operację wodowania swoich APC na Morzu Kaspijskim z pomocą gigantycznego dźwigu. Same pojazdy następnie odpłynęły, przemykając przez fale, aby wreszcie uderzyć na brzeg i zagarnąć kawałek lądu.

Wyglądająca nawet nieco ryzykownie procedura, była częścią rosyjskich ćwiczeń wojskowych Kavkaz-2020, które zakończyły się wczoraj.

Powyższy film został przesłany na kanał YouTube rosyjskiego Ministerstwa Obrony i przedstawia rosyjską piechotę morską (marines) z 414 lub 727 batalionu piechoty morskiej.

Czytaj też: Jak na front podróżują komandosi sił SEAL?

Ta stanęła przed wyzwaniem szturmowania plaży wyłożonej przeszkodami przeciwpancernymi i drutem kolczastym. Desantową inwazję osłaniały w powietrzu śmigłowce szturmowe Mi-35 „Hind” i myśliwce Suchoj, a na morzu okręty flotylli Morza Kaspijskiego.

Wspomniane BTR-82, jako amfibie 8×8 z 30-mm działkiem automatycznym 2A72 mogą pomieścić do 10 marines. Przy wadze 16 ton mogą rozpędzać się maksymalnie do około 80 km/h, a swoją przygodę w tych ćwiczeniach rozpoczęły z pokładu VTR-79. Ten przenosi transportery opancerzone za pomocą ciężkich pasów bezpośrednio do wody, a w niej załoga BTR-82 odczepia pasy i kieruje się w stronę brzegu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News