Reklama
aplikuj.pl

Cyberpunk 2077 1.62 na PC zmiata konsole

cyberpunk 2077

CD Projekt RED wydał nową aktualizację Cyberpunk 2077, która poprawia wygląd gry na PC. Ustawienia dla najlepszych PC pozwalają zobaczyć coś, co rzadko się spotyka.

Cyberpunk 2077 1.62 najpiękniejszą grą

Aktualizacja 1.62 do Cyberpunka 2077 jest właśnie wdrażana na PC. Wprowadza ona wersję zapoznawczą trybu Ray Tracing: Overdrive.

W tej aktualizacji razem z NVIDIA wprowadzamy zupełnie nowy, w pełni raytrace’owany (czyli pathtrace’owany) tryb renderowania – Ray Tracing: Overdrive. Jesteśmy z niego dumni, bo przesuwa granice tego, co technologicznie możliwe. To jednak zupełnie nowa technologia, całkowicie odmienna od tej, którą stosowaliśmy dotychczas, jesteśmy więc świadomi, że nie będzie perfekcyjna od samego początku i że gracze mogą doświadczać pewnych problemów – dlatego postanowiliśmy nazwać to „technologiczną wersją zapoznawczą”. To wizja przyszłości, którą chcemy się dzielić. Będziemy nadal pracować nad tą funkcją i ją ulepszać.

Czytaj też: Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation? Horror, klasyk i FPS VR

Technologiczna wersja zapoznawcza trybu Ray Tracing: Overdrive jest obecnie rekomendowana na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 40 (4070 Ti i wzwyż), a także na NVIDIA GeForce 3090 (1080p, 30 fps). Jako że jest to innowacyjna funkcja, wymaga sprzętu o najwyższej wydajności, który pozwoli jej działać poprawnie. Ray Tracing: Overdrive bardzo obciąża kartę graficzną, dlatego domyślnie jest wyłączony.

Dla innych kart graficznych wspierających ray tracing i posiadającyh co najmniej 8 GB VRAM, wprowadzono opcję renderowania pathtrace’owanych zrzutów ekranu w trybie fotograficznym. Jest to możliwe, bo renderowana jest tylko jedna klatka zamiast wielu klatek na sekundę (fps), jak ma to miejsce podczas grania.

Lista zmian Cyberpunk 2077 1.62

Oto, co dokładnie zmienia się w Cyberpunk 2077 1.62:

  • Path Tracing: wersja zapoznawcza

Dodano preset Ray Tracing: Overdrive zawierający technologię path tracingu. Cały preset można włączyć, wchodząc w Ustawienia > Grafika > Szybkie ustawienia, a samą funkcję path tracingu, wchodząc w Ustawienia > Grafika w sekcji ray tracingu. Aby tryb Ray Tracing Overdrive działał poprawnie na Twoim PC, upewnij się że posiadasz aktualne sterowniki NVIDIA Game Ready, w wersji co najmniej 531.41.

  • DLAA

Dodano NVIDIA DLAA, oparty na SI antyaliasingowy tryb, zaprojektowany, by podnosić jakość obrazu. DLAA wymaga karty graficznej NVIDIA RTX. Opcję można włączyć, wchodząc w Ustawienia > Grafika w sekcji NVIDIA DLSS.

Czytaj też: Deweloperzy Overwatch 2 szykują się na Miesiąc Dumy

  • Intel XeSS

Dodano wsparcie dla Intel Xe Super Sampling 1.1, technologii upscalingu, która wykorzystuje uczenie maszynowe do podnoszenia wydajności i jakości obrazu. Opcję można włączyć, wchodząc w Ustawienia > Grafika w sekcji Skalowanie rozdzielczości.

  • Ulepszenia trybu benchmark

Ulepszono tryb benchmarku, aby wyświetlał więcej informacji na ekranie wyników, w tym specyfikacje PC, wersję sterowników karty graficznej i wybrane ustawienia.