Reklama
aplikuj.pl

Cyberpunk 2077 jako gra planszowa. Gangs of Night City ze wsparciem na Kickstarterze

Night City

To było chyba do przewidzenia. Potęga uniwersum stworzonego wokół Cyberpunka 2077 jest prawdziwą kopalnią pomysłów, z której czerpać mogą nie tylko entuzjaści gier wideo. Miłośnicy analogowej rozrywki już wkrótce dostaną możliwość zagrania w planszową wersję słynnej produkcji CD Projekt RED – Cyberpunk 2077: Gangs of Night City.

Cyberpunk 2077: Gangs of Night City to gra planszowa dla czterech graczy, w której obejmują oni we władanie jeden z gangów siejących spustoszenie w Night City. Stanie przed nimi wyzwanie rywalizacji z innymi gangami w mieście. Celem gry jest zdobycie dominacji w podziemnym światku przestępczym.

Stylistyka planszowej wersji Cyberpunka 2077 czerpie pełnymi garściami z produkcji CD Projekt RED. W pudełku znajdzie się również kilkanaście niepomalowanych figurek, wśród których znajdziemy dobrze znane postacie postacie z gry (m.in. Jackie Welles, Johnny Silverhand czy Judy Alvarez).

Do sfinansowania projektu wybrano platformę crowdfundingową Kickstarter. Na produkcję wersji planszowej Cyberpunka 2077 wyznaczono uzbieranie 100 tys. dolarów

Do końca zbiorki pozostało jeszcze kilka dni, ale udało się już zebrać dużo więcej, niż zakładano pierwotnie. W momencie pisania tego tekstu ponad 4,5 tysiąca wspierających uzbierało łącznie niemal 400 tys. dolarów. Nadal można dorzucić się do puli, ale został już tylko jeden próg o wysokości 110 dolarów.

Czytaj też: Recenzja Odrodzenie. Czy tak wygląda idealne sci-fi?

Zanim jednak ktokolwiek położy swoje ręce na planszowej wersji Cyberpunka 2077 minie jeszcze sporo czasu. Termin wysyłki gotowych zestawów z grą obecnie wyznaczono na osiem miesięcy po zakończeniu kampanii na Kickstarterze. Trudno powiedzieć czy w procesie produkcji nie nastąpią przesunięcia, jak miało to miejsce w przypadku gry wideo.

Jeśli z kolei nie możecie się doczekać nowej zawartości Cyberpunka 2077, na ratunek przybywa liczba społeczność moderów. Przykładowo w jednej z polecanej przez nas modyfikacji o nazwie “Let There Be Flight”, Night City otrzymuje oczekiwane przez graczy latanie pojazdami.