WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cyberpunk 2077 na nowej generacji konsol – twórcy mają swój plan, którego się trzymają

Cyberpunk 2077 na nowej generacji konsol być może kiedyś powstanie. Jakiego planu trzymają sie twórcy?

Wiemy już, że niektórzy deweloperzy gier wideo otrzymali swoje devkity. Już teraz mogą oni zacząć tworzyć gry na nową generację konsol i nie przejmować się ograniczeniami poprzedniej. Jak będzie z Cyberpunkiem 2077? Czy CD Projekt RED potajemnie pracuje nad lepszą wersją gry na konsole, a oficjalnie tylko udaje, że premiera nastąpi tylko na PlayStation 4 i Xboksa One?

Czytaj też: Twórca Cyberpunka 2020, Mike Pondsmith broni Cyberpunka 2077

W tej sprawie wypowiedział się twórca poziomów gry Miles Tost. Okazuje się, że CD Projekt RED sprawdza możliwości nowych konsol, ale aktualnie nie przywiązuje do nich większej uwagi. Na ten moment liczą się tylko Xbox One i PlayStation 4 i to na tych urządzeniach ich najnowszy tytuł ma działać jak najlepiej. Trudno się nie dziwić takiej „taktyce”. Wystarczy popatrzeć na daty premier.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku. Nowe konsole od Microsoftu i Sony pojawią się dopiero pod koniec tego roku. CD Projekt RED może zatem na spokojnie pracować nad aktualnymi wersjami gry, wydać je, a potem zająć się portem na nową generację. Nikt w końcu nie każe im być tytułem startowym na nowych urządzeniach. Zespół z Cyberpunka nawet jakby chciał zdążyć na premierę to i tak będzie miał trochę czasu na wykonanie portów.

Nawet jeśli postanowiono by nie wydawać gry na nową generację lub na tyle dopracowywać produkcję, że premiera nastąpiłaby sporo czasu po wydaniu PlayStation 5 i Xboksa Scarlett – nic straconego. W końcu już teraz wiadomo, że PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett uruchomią gry z poprzedniej generacji.

Czytaj też: W dodatku Novigrad do Gwinta powitamy nową frakcję

Źródło: wccftech.com