WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

W dodatku Novigrad do Gwinta powitamy nową frakcję

Wczoraj CD Projekt Red podzielił się z nami informacjami na temat następnego dodatku do Gwinta o tytule Novigrad (tak, tego miasta), który wprowadzi do gry zupełnie nową frakcję – Syndykat już 28 czerwca. Jeśli graliście w Wiedźmina 3, to z pewnością połączycie kilka faktów, bo ta aktualizacja czerpie garściami z opowiedzianej tam historii i odrobinę ją poszerza.

Czytaj też: Specyfikacja komputera do Cyberpunka 2077 z E3 ujawniona

Wygląda na to, że nie taki Novigrad wspaniały, jak na pierwszy rzut oka wygląda, o co postarało się pięć głównych gangów. Ich przywódców znacie doskonale – Tasak, Król Żebraków, czy Skurwiel Junior wystąpili w Wiedźminie 3, ale poza nimi do gry wejdzie hierarcha Hammelfart i tajemnicza (jeszcze) kobieta. To właśnie ta piątka będzie pełnić funkcję liderów nowej frakcji, która przekupstwem zwyczajnie “gra”.

W ramach aktualizacji dostaniemy 90 zupełnie nowych kart, wśród których 15 będzie przypadać istniejącym już frakcjom (po 3 dla każdej). O tych neutralnych nic nie wiadomo, więc to prawdopodobne, że cała reszta kart będzie pod wodzą Syndykatu, korzystając z nowej mechaniki – Zarabiania i Przekupowania. Jak np. Wielki Inkwizytor Halveeda, którego aktywowana umiejętność za dwie korony zapewni nam dodatkową jednostkę Fanatyka Wybrańców.

Skąd brać pieniądze zapytacie? I będzie to dobre pytanie, bo przed przekupstwem trzeba będzie uciułać nieco grosza, o co postarają się jednostki albo karty w stylu poniższej, albo zabicie wrogiej jednostki z wyznaczoną za jej głowę Nagrodą równą jej sile bazowej. Każda karta pokroju poniższej jest uznawana za Zbrodnię, a te się opłacają, bo jednostki z Zastraszeniem wzmocnią się za każde ich użycie.

Czasem warto też będzie zaoszczędzić na Trybut

… a czasem poświęcić siłę jednostki na aktywację danej umiejętności. Jednostki z Niepoczytalnością mogą opłacić wymóg aktywacji swoją krwią:

Czytaj też: Latające samochody w Cyberpunk 2077 nie dla nas, ale ten zwyczajny będzie niczym płotka

Źródło: YouTube, Gwint