Mogło być tak pięknie – Cyberpunk 2077 jednak nie za darmo

cyberpunk 2077, cd projekt red

Cyberpunk 2077 mógł być tajną bronią Microsoftu w walce o klientów z Sony. REDzi potwierdzili już jednak, że nie mowa o nich.

Jakiś czas temu Jeff Grubb, czyli osoba z branży growej, która często ma sprawdzone informacje, zaczął snuć teorie na temat tego jaka wysokobudżetowa gra, krótko po swojej premierze trafi do Xbox Game Pass.

Ruch ten miał przyciągnąć masę osób do usługi Microsoftu, a moim zdaniem – nawet do zakupu innej konsoli. Grubb wprost podejrzewał Cyberpunk 2077, ale… CD Projekt RED obaliło tę teorię.

Czytaj też: Czarne PlayStation 5 w ulotce Sony? Przyglądamy się grafice

Radek Grabowski zajmujący się PR w CD Projekt RED poinformował Grubba, aby ten znalazł sobie inny przykład gry, która może trafić do Xbox Game Pass. REDzi nie mają żadnych planów wobec Cyberpunk 2077 w Game Passie.

Ciekawe jakie plany wobec przyszłej generacji konsol będzie miało Sony ze swoją usługą PlayStation Now? Uruchomienie jej na cały świat (włącznie z opcją streamowania gier jak w nadchodzącym Project xCloud) będzie świetną ofertą dla graczy. Pytanie tylko czy Sony wykona taki ruch jeśli ich konsole sprzedają się bez tego?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News