Reklama
aplikuj.pl

Cyberpunk 2077 owocem miłości CD Projekt RED. Pecetowcy przemówili

cyberpunk 2077

Zakończyły się Steam Awards 2022. Jaka pozycja została grą roku? Zapewne się domyślacie, ale warto zwrócić uwagę na kolejną nagrodę dla Cyberpunk 2077.

Steam Awards 2022 rozdane

Zakończyły się wybory zwycięzców Steam Awards 2022. Wiemy już, jak zagłosowali gracze i rozdali nagrody dla twórców gier. Tym samym, Elden Ring może pochwalić się kolejną statuetką w swojej kolekcji. Tak, jak się tego spodziewano – tutaj zaskoczenia nie ma.

Czytaj też: Jak zdenerwować społeczność Destiny 2 głupią zapowiedzią?

Może to zasługa wciągającej rozgrywki, trzymającej w napięciu historii, dobrze napisanych postaci, nieskazitelnej wizji całości czy też uzależniającego trybu wieloosobowego. Niezależnie od powodu, zwycięzca w tegorocznej kategorii gry roku stał się klasykiem już w momencie wydania.

Warto dodać, że o nagrodę konkurowały także Stray, God of War (2018), Call of Duty Modern Warfare 2 oraz polski Dying Light 2 Stay Human.

Cyberpunk 2077 ze swoją statuetką

Czym jest „Owoc miłości”? Valve tłumaczy:

Z tej gierki żadna nowość, a członkowie zespołu stojącego za nią już od dawna nie myślą o debiucie swojego dziecka. Ale że rodzice z nich na medal, to wciąż je wspierają, wydając nowe aktualizacje po tych wszystkich latach.

Czytaj też: PS6 tylko bez napędu? Sprzedaż gier pudełkowych dalej spada

Tutaj o zwycięstwo walczyły: Dota 2, Project Zomboid, No Man’s Sky, Deep Rock Galactic oraz Cyberpunk 2077. Gracze zdecydowali, że nagroda ta należy się grze CD Projekt RED. Ciężko się tutaj spierać, ponieważ gra od premiery otrzymała masę aktualizacji, które doprowadziły ją do znaczenie lepszego stanu, a łatka Edgerunners dorzuciła nawet kilka rzeczy ekstra.

Premierę miało znakomite anime Cyberpunk Edgerunners, a do tego ogłoszono duży dodatek fabularny, Widmo Wolności.

Wiemy już także, że w przyszłości w łatce 1.7, Cyberpunk 2077 wprowadzi również przemodelowane systemy prowadzenia pojazdów. Dzięki tym zmianom możliwe staną się pościgi samochodowe, a do tego dodana zostanie opcja strzelania z pojazdów. Zmiany te dostępne będą jednak już tylko na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Cyberpunk 2077 już drugi raz otrzymuje nagrodę w ramach Steam Awards. W 2021 roku CD Projekt RED został nagrodzony w kategorii „Gra ze znakomitą fabułą”. W pełni zgadzam się również i z tą nagrodą. Jeśli jeszcze nie daliście grze szansy – spróbujcie, nie zawiedziecie się.