Reklama
aplikuj.pl

PS6 tylko bez napędu? Sprzedaż gier pudełkowych dalej spada

ps6

Pojawiły się nowe wyniki sprzedaży pudełkowych gier w Wielkiej Brytanii. Dane są coraz skromniejsze, ponieważ coraz więcej graczy konsolowych idzie w kierunku cyfrowych wydań produkcji. PS6 może już nie mieć napędu.

PS6 i płyty tylko z dołączanym napędem?

Mówi się, że Sony ma w produkcji nowy model PlayStation 5, który będzie mniejszy od poprzednika. Nowa Slimka charakteryzować się będzie tym, że zabraknie wersji z napędem, a chętni na płyty gracze będą musieli doczepiać go oddzielnie. Wygląda na to, że Japończycy wykonają pierwszy krok w badaniu rynku pod kątem tego, jak przyjmie się takie rozwiązanie i czy PS6 będzie można już sprzedawać bez napędu?

Czytaj też: Za chwilę dosłownie znajdziemy się w świecie Resident Evil 4

Sprzedaż gier pudełkowych idzie coraz słabiej, co potwierdzają dane z rynku Wielkiej Brytanii. Gry na płytach sprzedały się o 10 procent gorzej niż w analogicznym okresie rok temu. Oto lista najlepiej sprzedających się produkcji.

Zeszły tydzieńTen tydzienTytuł
31God of War: Ragnarok
12FIFA 23
43Mario Kart 8: Deluxe
54Call of Duty: Modern Warfare 2
55Pokémon Violet
66Nintendo Switch Sports
87Pokémon Scarlet
128Animal Crossing: New Horizons
109Minecraft (Switch)
710Sonic Frontiers

W porównaniu do świątecznego tygodnia, spadała sprzedaż wszystkich tytułów. God of War Ragnarok to wynik o 29 procent gorszy. FIFA 23 – spadek o 65 procent. Mario Kart 8 Deluxe – w dół 40 procent. Call of Duty Modern Warfare 2 – spadek o 64 procent.

Zastanawiacie się, gdzie inne ostatnie, głośne premiery? Need for Speed Unbound to miejsce 31. Callisto Protocol jest już na 34. Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion ucieka za to na 35 miejsce.