WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cyberpunk 2077 za darmo na Xbox Series X, jeśli kupimy go na Xbox One

Cyberpunk 2077 za darmo na Xbox Series X, jeśli kupimy go na Xbox One

CD Projekt RED skorzysta z programu Microsoftu. Grę opłaca się Wam kupić już teraz na Xboxa One.

Teoretycznie powinienem teraz trąbić o tym, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje na nowej generacji konsol. Tylko… chyba każdy się tego już spodziewał od momentu ujawnienia ostatnich zwiastunów. Więc skupmy się na tym, co znowu wspaniałego wymyśliło CD Projekt RED.

Microsoft ogłosił dziś, iż chętni deweloperzy będą mogli skorzystać z programu Smart Delivery. Jego założeniem jest to, że deweloper może wydać grę w sklepie Microsoftu raz i pozwolić graczom na zagranie na dowolnej konsoli. Od Xboxa One do Xboxa Series X.

Podobną opcję oferowało Sony na początku generacji PlayStation 4. Osoby, które kupiły wybrane gry jeszcze na PlayStation 3 jak np. Battlefield 4, Assassin’s Creed 4: Black Flag czy Destiny mogły za drobną opłatą ulepszyć swoją grę do wersji PS4. Do napędu PlayStation 4 mogli wtedy wkładać nośnik z grą na PlayStation 3. Taka aktualizacja była jednak płatna i kosztowała około 50 złotych.

Teraz Microsoft oferuje taki upgrade do next-gena za darmo, oczywiście jeśli twórcy są na tyle hojni, że zrezygnować z pieniędzy ze sprzedaży dwóch kopii – na aktualną generację oraz następną. No i właśnie okazuje się, że CD Projekt RED jest na tyle hojne i zdecydowali, że jeśli kupicie Cyberpunk 2077 na Xboxie One to po zakupie Xbox Series X dostaniecie bezpłatnie o wiele lepszą wersję gry.