WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cyberpunk Red to papierowy RPG na podstawie gry Cyberpunk 2077

To może nie grom zawdzięczamy całe uniwersum Cyberpunka, bo ten rozwinął się z opowiadań Bruce’a Bethke i książek Williama Gibsona, ale papierowe RPG z pewnością przysłużyły się do rozkwitu tego alternatywnego świata, w którym technologia doprowadziła ludzkość do deprawacji. Jednak ostatnie wydanie Cyberpunka 2020 ma już na karku tyle lat (dokładnie 29), że aż prosiło się o jakieś. Powitajcie więc Cyberpunk Red! 

Jest to tak naprawdę wielka wręcz zapowiedź, bo firma Talsorian Games odpowiedzialna m.in. za papierowe RPG Wiedźmin, postanowiła po raz kolejny rozpocząć (oby owocną) współpracę z naszym rodzimym studiem CD Projekt Red. Na podstawie przygotowywanego przez wiele lat Cyberpunka 2077, stworzy podręcznik Cyberpunk Red, który poniekąd przeniesie akcję z gry na towarzyską zabawę. Będzie to zdecydowanie odświeżony pod kątem dzisiejszych standardów twór, który zaczerpnie pełnymi garściami z gry wideo i podstawowego podręcznika z 1990 roku.


Na ten moment nie wiemy jednak wiele na temat Cyberpunk Red, ale to pewne, że podręcznik przedstawi historię Night City i będzie wypełniony po brzegi grafikami z Cyberpunk 2077. Pod znakiem zapytanie pozostaje też spolszczenie podręcznika, czym raczej zajmie się Copernicus Corporation, pracujące teraz nad RPG Wiedźmin, do którego wstęp otrzymaliśmy zresztą za darmo. Jeśli jednak angielskim władacie tak dobrze, jak Geralt swoimi mieczami, to na premierę Cyberpunk Red poczekacie do 1 sierpnia bieżącego roku. Co ciekawe, ten podręcznik będzie kompatybilny z poprzednim (Cyberpunk 2020), więc gracze będą mogli „zaimportować” swoich bohaterów.

Premiera Cyberpunka 2077 potwierdzona?

A teraz wróćmy na moment do samej gry CD Projekt Red, bo premiera papierowego RPG musi być po prostu z nią związana. Jako że znajdziemy w Cyberpunk Red masę grafik z wirtualnego świata, to czy nie oznacza to, że dostaniemy zarówno papierowe, jak i wirtualne RPG jeszcze w tym roku? No cóż… i tak, i nie, bo wcześniejsza premiera podręcznika może po prostu mieć za zadanie przyciągnąć wzrok RPGowych maniaków. Tak czy inaczej, czekamy na E3, bo tam Cyberpunk 2077 na pewno się pojawi.

Czytaj też: Powstanie pełnoprawne i oficjalne RPG w uniwersum Fallout!

Źródło: Twitter