WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Powstanie pełnoprawne i oficjalne RPG w uniwersum Fallout!

Ostatnie tygodnie upływają mi na szukaniu i nauce odpowiedniego systemu RPG dla paczki znajomych i po przejrzeniu kilkunastu pozycji naprawdę zdziwiłem się, że na liście nie ma żadnego produktu z udziałem zdecydowanie najpopularniejszej marki postapokaliptycznej na zachodzie. Widocznie Modiphius Entertainment potrafi czytać mi w myślach, bo wydawnictwo zapowiedziało, że stworzą pełnoprawne i oficjalne RPG w uniwersum Fallout.

Same systemy RPG nadal są sporą niszą na rynku, ale jest ich przy tym tak niewiele, że każda nowa pozycja przynajmniej obije się o uszy maniakom takiej zabawy. Sam Fallout `pen and paper` RPG powstanie na opracowanych już zasadach w ramach systemu znanego z trzeciej edycji Mutant Chronicles, czy Star Trek Adventures. Na ten moment sam tytuł produkcji pozostaje nieznany, a jego produkcją zajmie się Sam Webb, szef rozwoju RPG w Modiphus Entertainment.

Twórcy są przy tym przekonaniu, że zastosowanie w projekcie Fallouta systemu 2d20 zapewni mu:

[…] bardzo filmowy system zorientowany na działanie opracowany przez głównego projektanta Jay’a Little’a w ramach zespołu projektowego Mutant Chronicles 3rd Edition. Gra opiera się na podstawowej mechanice rzutu dwoma kośćmi k20 z udziałem atrybutów i umiejętności. (Co pozwala – dop. red.) na liczne sukcesy, które można wykorzystać do stworzenia kinowej akcji.

Z tej okazji Modiphuis przygotowuje też rozszerzenie do planszówki Fallout: Wasteland Warfare, które zadebiutuje tego lata. Premiera systemu RPG Fallout jest z kolei wyznaczona na rok 2020 i jeśli nie radzicie sobie z angielskim, to zapewne przyjdzie Wam poczekać znacznie dłużej.

Czytaj też: Swoją przygodę w systemie RPG Wiedźmina rozpoczniecie już za darmo

Źródło: PCGamer