Reklama
aplikuj.pl

Cyfrowa sprzedaż gier – Elden Ring pokonane przez starą grę

sprzedaż gier

Pojawiły się wyniki sprzedaży gier w formie cyfrowej. Elden Ring nie jest już na topie, bo do akcji wkroczył tytuł, który prawie każdy już ma.

Sprzedaż gier cyfrowych w Wielkiej Brytanii

Zwykle przyjmuje się, że sprzedaż gier na rynku brytyjskim dobrze odzwierciedla trendy z całej Europy. Jak zatem wygląda sprzedaż gier z tygodnia kończącego się 20 marca? Elden Ring przestał być numerem jeden, bo jego miejsce zastąpiło… GTA 5. Oto wyniki z cyfrowej sprzedaży gier.

Czytaj też: Wyciekły darmowe gry w Epic Games Store. Armia orków nadciąga!

MiejsceTytuł
1Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
2Elden Ring (Bandai Namco)
3Grand Theft Auto Online
4WWE 2K22 (2K Games)
5WWE 2K22 (2K Games)
6Gran Turismo 7 (Sony)
7F1 2021 (EA/Codemasters)
8Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin (Square Enix)
9Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
10Persona 4 Arena Ultimax (Sega)

Szczegóły cyfrowe sprzedaży gier

Zainteresowani detalami dotyczącymi wyników sprzedaży? Oto one! Jeśli chodzi o sprzedaż GTA 5 – 55 procent sprzedaży pochodzi z wersji gry przeznaczonej na PlayStation 5. Następnie mamy 35 procent wygenerowane przez graczy posiadających Xbox Series, 6 procent z Xbox One, 3 procent na PC oraz 1 procent na PlayStation 4. Warto również zwrócić uwagę na to, że GTA Online, które jest teraz sprzedawane jako osobny tytuł zajęło trzecie miejsce w rankingu!

Czytaj też: Cyberpunk 2077 popsuty na Steam Deck

Z nowych gier mieliśmy jeszcze Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin, które zajęło ósme miejsce. Sprzedaż tytułu w 83 procentach pochodziła z platform PlayStation. Reszta to Xbox, ponieważ gra nie jest dostępna na PC. Ale pecetowcy też coś dostali! Persona 4 Arena Ultimax zadebiutowało na PC i zdołało wskoczyć na ostatnią pozycję rankingu.