WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Cztery fabrycznie nowe Polonezy FSO odnalezione, a wśród nich unikat

Cztery fabrycznie nowe Polonezy FSO odnalezione, a wśród nich unikat

FSO Polonez 1500 był produkowany w Warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych od 1978 do 2002 roku, jako następca polskiego Fiata 125p. Teraz fenomenalna znalezisko przypomniało nam o tym kawale polskiej motoryzacji.

Niegdyś składowisko samochodów dealera z byłego bloku komunistycznego, a teraz zwyczajna posesja w Belgii. Tam właśnie znaleziono aż cztery modele FSO Polonez w fabrycznym stanie, a gdyby jeszcze tego było mało, jeden z nich jest istnym unikatem.

Mowa o specjalnej, przeznaczonej tylko na rynek belgijski wersji Poloneza 1500 (ta kremowa), która posiada specjalny pakiet wizualny z innymi zderzakami, delikatnym czarnym „spojlerem” tuż nad tablicą rejestracyjną i wyjątkowymi kołpakami z logiem FSO.

Jak podaje źródło, StrefaHistorii.pl:

Auta z logiem FSO jeszcze nie tak dawno zalewały Polskie drogi, teraz znalezienie starszego Poloneza na ulicy to nieczęsty i rzadki widok

Czytaj też: Czy Audi RS Q8 ma szansę w walce z podkręconym Audi R8?

Los czterech egzemplarzy jest równie tajemniczy, co ich nabywców. Ci chcieli pozostać anonimowym, dlatego wiemy tylko tyle, że dwa Polonezy 1500 trafiły do Wielkiej Brytanii (jeden do kolekcjonera, a drugi do muzeum), a pozostałe zgarnął również jeden kolekcjoner.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News