WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czy Avengers: Endgame zdetronizuje Avatara?

Od premiery Endgame minęło zaledwie dziesięć dni, a film już stał się piątym najbardziej dochodowym filmem na świecie. Przed sobą ma jeszcze drugi weekend otwarcia, który na pewno sprawi, że przekroczy pułap 2 miliardów dolarów. Jednak czy jest szansa, że Avengers: Endgame zdetronizuje Avatara?

Czytaj też: Deadpool kontra Detektyw Pikachu – kto wygrałby starcie?

Choć spodziewaliśmy się od samego początku, że najnowszy film Marvela będzie hitem kasowym, to i tak szokuje, jak szybko bije wszelkie rekordy. Od premiery minęło zaledwie 10 dni, a już wyprzedził prawie wszystkie dotychczasowe produkcje MCU niebezpiecznie zbliżając się do Infinity War. Obecnie Avengers: Endgame zarobił 474 miliony dolarów w Stanach, a poza granicami 1,3119 mld dolarów. Dzięki temu wyprzedził Jurrasic World i z wynikiem 1,7856 mld dolarów stał się 5 najbardziej dochodowym filmem wszech czasów.

Pojawia się pytanie, czy  Avengers: Endgame zdetronizuje Avatara?

Wcześniej mówiono, że jest to niemożliwe. Patrząc jednak na to,  w jak rekordowym tempie zgromadził obecny wynik trzeba trochę zrewidować swoje poglądy. Wyprzedzenie Avatara wydaje się możliwe. Na razie przed Endgame jest:

Avengers: Infinity War – 2,0484 mld dolarów

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy – 2,0682 mld dolarów

Titanic – 2,1874 mld dolarów

Avatar – 2,7880 mld dolarów

Obecnie analitycy przewidują, że zatopienie Titanica przez Avengers jest praktycznie gwarantowani. Przegonienie Avatara wydaje się możliwe, ale na pewno trudne w wykonaniu. W końcu hit Jamesa Camerona na szczycie listy utrzymuje się od prawie dekady i do tej pory nikt nawet mu nie zagroził. Pozostaje czekać i obserwować, czy największym superbohaterom naszego świata uda się obalić Na’vi.

Czytaj też: LEGO świętuje Dzień Gwiezdnych Wojen nowym zestawem klocków

Źródło: comicbookmovie.com