WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

LEGO świętuje Dzień Gwiezdnych Wojen nowym zestawem klocków

Z okazji obchodów Dnia Gwiezdnych Wojen, LEGO prezentuje najnowszy zestaw klocków o nazwie BOOST Droid Commander.

Zestaw BOOST Droid Commander składa się z 1177 elementów. Po złożeniu otrzymamy droida R2-D2,  droida zasilającego Gonk i droida-mysz. Technologia LEGO BOOST pozwala na programowanie różnych funkcji robotów, dzięki którym będzie można tworzyć własne opowieści ze świata Gwiezdnych Wojen. Dzięki dedykowanej aplikacji można rozegrać przeszło 40 interaktywnych misji z pól bitewnych.

Czytaj też: Uroczy Detektyw Pikachu na nowych plakatach

Julia Goldin, dyrektor ds.. marketingu LEGO wypowiedziała się na temat nowego zestawu Droid Commander:

Od dwudziestu lat podsycamy wyobraźnię młodych padawanów i mistrzów Jedi i teraz chcemy przenieść Moc na nowy poziom. Wprowadzając LEGO BOOST i kreatywne kodowanie do galaktyki LEGO Gwiezdne Wojny dzieci dostają szansę na rozwój ciekawych umiejętności podczas zanurzania się w niesamowitym świecie Drod Commanders. Dzieci są naszą przyszłością, a umiejętności STEAM* są niezbędne, by pomóc im pokonać wyzwania przyszłości.

*ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics – nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka]

LEGO świętuje Dzień Gwiezdnych Wojen nowym zestawem klocków
LEGO świętuje Dzień Gwiezdnych Wojen nowym zestawem klocków

Zestaw LEGO Gwiezdne Wojny BOOTS Droid Commander wejdzie do sprzedaży 1 września. Każdy z droidów posiada odmienne umiejętności i zestaw dźwięków znanych z filmów. Bezpłatna aplikacja LEGO BOOTS Star Wars jest dostępna na wybranych urządzeniach iOS, Android i Firem. Przy jej pomocy można budować droidy, rozgrywać misje, a przede wszystkim uczyć się kodowania.

Czytaj też: Najnowsze wideo z Toy Story 4 wprowadza nową postać

Źródło: cbr.com