WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czy film Czarna Wdowa przerodzi się w samodzielną franczyzę?

W maju tego roku mieliśmy zobaczyć w kinie Czarną Wdowę, jednak z powodu pandemii koronawirusa premiera filmu została przesunięta. To teoretycznie ostatni raz, kiedy zobaczymy tę bohaterkę w MCU, choć najnowsza wypowiedź Scarlett Johansson każe zastanowić się, czy aby na pewno.

Czarną Wdową pożegnaliśmy w filmie Avengers: Endgame. Bohaterka oddała swoje życie by herosi mogli dostać Kamień Duszy i pokonać Thanosa jednocześnie przywracając do życia wszystkich, których zlikwidował pstryknięciem. Oczywiście dla Scarlett Johansson nie był to ostatni raz w tej roli, bo przed nami jeszcze solowy film o Czarnej Wdowie, który jednak osadzony jest w przeszłości uniwersum. Będzie to produkcja, która dopowie nam wiele o tej postaci, uzupełni luki i prawdopodobnie wytłumaczy motywy jej postępowania. Dodatkowo pokaże nam bohaterów z jej przeszłego życia, którzy możliwe, że później w jakiś sposób pojawią się w MCU.

Czytaj też: An American Pickle – pierwszy zwiastun filmu z podwójną rolą Setha Rogena

Produkcja miała wejść na ekrany kin w maju, jednak sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusiła Marvel Studios do sporych zmian w harmonogramie. W rezultacie Czarna Wdowa zajęła miejsce The Eternals i będzie jedynym filmem Marvela jaki zobaczymy w tym roku.

W jednym z najnowszych wywiadów promujących premierę Scarlett Johansson wypowiedziała się na temat samej produkcji i pracy z Florence Pugh. Aktorka użyła przy tym ciekawych i zastanawiających słów.

Jestem bardzo podekscytowana rolą Florence Pugh. Jest moją gwiazdą w niezależnej serii Czarna Wdowa. Praca z nią wiele mnie nauczyła.

Czyżby to oznaczało, że Czarna Wdowa przerodzi się w samodzielna franczyzę, która będzie istniała obok właściwego MCU? Czy Scarlett Johansson sugeruje, że Florence Pugh będzie gwiazdą tej serii? Bo wiemy, że Natasha miała co robić u boku Avengers, więc raczej ciężko byłoby uczynić ją gwiazdą własnej serii. Tylko, że taki obrót sprawy oznaczałby, że Yelena nie umrze w Czarnej Wdowie tak jak do tej pory podejrzewaliśmy. Oczywiście to może być tylko niewinny zwrot użyty przez aktorkę i nie miał na celu sugerowanie jakichś serii, ale trzeba przyznać, że jej słowa są intrygujące.

Czarna Wdowa – kiedy nowy zwiastun?

Dziś do sieci trafiła też ciekawa informacja od The British Board of Film Classification organizacji zajmującej się określaniem klasyfikacji wiekowej filmów i trailerów. Dowiedzieliśmy się, że Marvel ma gotową nową zapowiedź Czarnej Wdowy. Materiał trwa 2 minuty i 38 sekund. Można przypuszczać, że zostanie udostępniony podczas domowej edycji San Diego Comic-Con 23-26 lipca.

Wydaje się to bardzo prawdopodobne zważywszy, że podczas klasycznej wersji tej imprezy Marvel zwykle prezentował zapowiedzi swoich produkcji. Spodziewamy się więc, że podobnie będzie i w tym roku zwłaszcza, że i in ne studia zapowiedziały prezentację swoich zwiastunów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News