WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czy film New Mutants będzie powiązany z serią X-Men?

Premiera Nowych Mutantów przewidziano na kwiecień przyszłego roku. Pechowa produkcja przeszła wiele zawirowań i ciężko oczekiwać, że dostaniemy naprawdę dobry i spójny film. Choć oczywiście, Disney może nas zaskoczyć. Musimy jednak ostrzec tych, którzy liczą na pojawienie się w nim znanych nam Mutantów – film New Mutants nie będzie powiązany z serią X-Men.

Czytaj też: 20 lat Matrixa – seans 4DX w Cinema City

Po przejęciu Foxa przez Disneya ciężko było powiedzieć, czy New Mutants w ogóle powstaną. Film przekładano, poprawiano i nawet aktorzy nie wiedzieli, co z nim dalej będzie.

Wygląda jednak na to, że faktycznie wejdzie do kin w kwietniu przyszłego roku, ale z poważnymi zmianami.

Według osób, które miały okazję uczestniczyć w pokazach testowych, Disney i Marvel postanowił całkowicie odciąć New Mutants od uniwersum X-Men. Oznacza to, że bohaterowie są nastolatkami z fantastycznymi mocami, którzy nie mają pojęcia o istnieniu X-Men’ów. Co to daje?

Mówi się, że zmiany wprowadzono po to, by dać możliwość poprowadzenia tych postaci w sposób, jaki Marvel uzna za stosowne. Na razie nie wiadomo, czy będzie to „jedno-strzałowiec”, czy też może New Mutants na stałe wprowadzi pewnych bohaterów do MCU.

Jak ujawnia FandomWire:

Historia rozgrywa się w tajnym ośrodku, gdzie eksperymentuje się na mutantach. Główna bohaterka (Danielle Moonstar) nie wie, że jest mutantem, nie zna nawet znaczenia słowa mutant.

Możliwe, że powiązania z poprzednimi filmami X-Men odnosiły się do Essex Corporation, o której była mowa zarówno w Apocalypse jak i Deadpoolu 2. Według plotek głównym złoczyńcą New Mutants ma być Mister Sinister, w którego ma się wcielić Jon Hamm, ale ile w tym prawdy? Nie wiadomo.

Lesbijski związek w New Mutants?

Wiele osób może smucić fakt, że film New Mutants nie będzie powiązany z serią X-Men. Jednak po Dark Phoenix osobiście uważam, że już pora na restart. Miejmy nadzieję, że wbrew pozorom przebyte przez produkcję przeciwności losu posłużą na korzyść Nowych Mutantów, choć rozsądek raczej karze być sceptyczny.

Pozostaje nam tylko czekać, a jeśli pojawią się nowe informacje – damy wam znać.

Czytaj też: Netflix ułatwi ci wyszukanie kolejnego pożeracza czasu

Źródło: comicbookmovie.com