WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czy Mordo powróci w Avengers: Endgame?

Wielu fanów było rozczarowanych faktem, że w Infinity War nie zobaczyliśmy Valkirii granej przez Tessę Thompson. W filmie nie pojawił się również Mistrz Mordo z Doctora Strange’a. Thompson prawdopodobnie zagra w Endgame, ale co z postacią graną przez Chiwetela Ejiofora? Czy Mordo powróci w Avengers: Endgame?

Tessa Thompson napisała na swoim Twitterze, że zaangażowała się w akcję mającą na celu zwiększenie liczby aktorów i producentów współpracujących z kobietami-reżyserami. Przy okazji zdradziła, że pojawi się w dwóch produkcjach, które zadebiutują w kwietniu i czerwcu. Jak wiemy, w czerwcu wychodzi Men in Black International. A kwietniową premierą może być tylko Avengers: Endgame. Jest więc prawie pewne, że Walkiria pojawi się znów w MCU.

Czy Mordo powróci w Avengers: Endgame?

Co się stało z Mistrzem Mordo?

Nie jest to jedyna postać, która nagle zniknęła z radaru. Kolejną jest Mistrz Mordo, jeden z bohaterów filmu Doctor Strange. Jak pamiętamy, w scenie po napisach widać jak czarnoksiężnik odbiera zdolności Jonathanowi Pangbornowi. Mężczyzna był sparaliżowany, ale po wizycie w Kamar-Taj i naukach Starożytnej, zdobyta moc pozwoliła mu na nowo funkcjonować normalnie. Ta scena pokazuje, że Mordo diametralnie się zmienił. Nie wiadomo czy stał się zły, czy może tylko radykalny. Możliwe, że jego zachowanie ma na celu trzymanie magii z dala od osób niegodnych jej posiadania.

 

W MCU wprowadzane postacie raczej nie znikają tak same z siebie. Jeśli ktoś jest ważniejszy, prawdopodobnie wróci w kolejnych filmach. Pokazanie Mordo w scenie po napisach świadczy, że Marvel miał co do niego jakiś plan. Jednak postać grana przez Chiwetela Ejiofora nie znalazła się w Infinity War. Możliwe więc, że podobnie jak Walkiria, Mordo powróci w Avengers: Endgame. Sam aktor trzyma buzię na kłódkę i jest niezwykle tajemniczy w tym temacie. Zapytany o status jego postaci po pstryknięciu Thanosa powiedział:

Będziemy musieli obejrzeć film kiedy wyjdzie, żeby się przekonać.

Według doniesień Starożytna ma pojawić się w Avengers 4, więc powrót Mordo ma wiele sensu. Niezależnie od tego, czy będzie to retrospekcja czy część jego wojny z ludźmi niegodnymi używania magii. Należy pamiętać, że prócz Wonga, to właśnie Mordo ma wiedzę na temat Oka Agamotto i zapewne wie nawet jak go używać. A to może okazać się istotne w walce z Thanosem.

O tym, czy Mordo powróci w Avengers: Endgame przekonamy się już 26 kwietnia podczas premiery filmu.

Czytaj też: Finał Avengers: Endgame może zawierać tragiczne wydarzenia

Źródło: comicbookmovie.com