Reklama
aplikuj.pl

Czy praca w domu powinna zostać z nami na dłużej?

Praca zdalna stała się dla wielu osób normą podczas trwającej pandemii. Początki popularyzacji tego zjawiska sięgają jednak co najmniej kilku lat wstecz. Na łamach Global Business and Economics Review ukazał się artykuł poświęcony aspektom takiej pracy.

Autorzy badnaia skupili się m.in. na wydajności pracy zdalnej, jakości życia wykonawcy, zmniejszenia kosztów zarówno pracodawców jak i pracowników, a nawet poprawie stanu środowiska naturalnego.

Czytaj też: BMW iX1 będzie najmniejszym elektrycznym SUVem BMW

Sam dojazd do pracy generuje ogromne koszty – zarówno finansowe, jak i środowiskowego czy psychologiczne. Jednocześnie istnieją pewne korzyści, jednak plusów zdalnego wykonywania obowiązków wydaje się więcej. Dzięki przejściu na korzystanie z usług internetowych i zwiększeniu wykorzystania technologii cyfrowych, wiele zawodów można z łatwością wykonywać z domu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Oczywiście niektóre prace, takie jak te związane z budownictwem, rolnictwem, przemysłem czy opieką zdrowotną, zazwyczaj wymagają obecności ludzi poza miejscem zamieszkania. Ale autorzy tych badań, Deveani Babu, Nelson Ramalho i Pedro Falcao, sugerują, iż ludzkość jest w stanie zwiększyć udział pracy zdalnej w naszym codziennym życiu.

Czytaj też: Cyfrowa dystrybucja gier wyszła na prowadzenie u trzech firm