Czy serial Loki doczeka się drugiego sezonu?

Loki, serial Loki, Loki zdjęcia z planu, Disney+, Tom Hiddleston, Sophia Di Martino, Marvel, MCU

Pomimo przerwy na planach zdjęciowych wymuszonej przez pandemię w sieci co rusz pojawiają się nowe doniesienia na temat seriali. Najnowsze z nich pochodzą, podobno, z Marvel Studios i dotyczą drugiego sezonu Lokiego.

Czytaj też: Love life – nowe zdjęcia i data polskiej premiery. Sprawdźcie!

Podczas ubiegłorocznego San Diego Comic-Con ogłoszono, że serial Loki z Tomem Hiddlestonem w roli głównej ma liczyć sześć odcinków. Od tamtej pory nie słychać o jakichkolwiek zmianach w tym temacie, jednak najnowsze informacje mogą wskazywać, że albo sezon został wydłużony, albo dostanie drugi sezon. Źródłem przecieku jest Clark Greeg, który w MCU i Agentach T.A.R.C.Z.Y. wciela się w Agenta Coulsona. Z racji zbliżającej się premiery serialu aktor opowiedział o swojej pracy na planie. Dodał również, że to ironia losu, że Agenci kończą się akurat w momencie, gdy Marvel Studios zaczyna wypuszczać własne projekty na mały ekran. I tu właśnie pojawia się informacja na temat Lokiego.

Skłamałbym, gdybym gdybym powiedział, że nie byłoby to interesujące, gdyby rozpocząć serial (Agenci T.A.R.C.Z.Y.] od nowa. Robienie 10 lub 12 odcinków w taki sposób, w jaki Tom Hiddleston powiedział, że robią to z Lokim. Z takim budżetem i z filmowym zespołem produkcyjnym Marvel Cinematic.

Gregg sugeruje, że Loki ma liczyć 10-12 odcinków, a to oznaczałoby, że albo pierwszy sezon został przedłużony, albo to nieoficjalne potwierdzenie drugiego sezonu. Patrząc jednak na fakt, że zarówno w Falcon i Zimowy Żołnierz, a także WandaVision liczą po sześć odcinków wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest 2.sezon. Hiddleston mógł zdradzić Greggowi, że ma już kontrakt na kontynuację, a to zgadzałoby się z polityką Marvel Studios, które lubi wiązać swoich aktorów długoletnimi kontraktami. Oczywiście musimy pamiętać, że to nadal tylko plotka bez oficjalnego potwierdzenia ze strony studia.

O samej fabule Lokiego wiemy bardzo niewiele. Produkcja ma pokazać losy Księcia Kłamstw, który w 2012 roku uciekł grupie Avengers podczas zdobywania jednego z Kamieni Nieskończoności. Fabuła ma nam pokazać podróże w czasie i przestrzeni głównego bohatera, który pojawia się podczas przeróżnych, ważnych dla świata wydarzeń. Wiadomo też, że w jakiś sposób serial Loki ma łączyć się z filmem Doctor Strange 2. Na razie o serialu wiadomo bardzo niewiele. Wiemy, że Tom Hiddleston powróci do odgrywania tytułowej roli. W produkcji pojawi się również Sophia Di Martino, która będzie grała żeńską wersję Lokiego.

Serial ma zadebiutować wiosną 2021 roku, jednak nie wiadomo jak pandemia koronawirusa i wymuszona przez nią przerwa wpłynie na datę premiery.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News