Reklama
aplikuj.pl

Da 5 Blood – nowy film Spike’a Lee zobaczymy na Netfliksie. Jest plakat i data premiery

Da 5 Blood premiera, Da 5 Blood Netflix, Da 5 Blood Spike Lee, Da 5 Blood plakat filmowy

Po BlacKkKlansman Spike Lee powraca z nowym filmem po tytułem Da 5 Blood. Produkcja nie trafi do kin, ale bezpośrednio na Netfliksa. Zobaczcie pierwszy plakat i sprawdźcie datę premiery.

Czytaj też: The Eddy – z okazji premiery Joanna Kulig śpiewa Między ciszą a ciszą

Informacja, że swój nowy film Spike Lee wypuści bezpośrednio na Netflix zaskoczyła fanów reżysera. Wydawało się, że poczekamy na Da 5 Blood jeszcze parę miesięcy, by produkcja mogła zadebiutować na wielkim ekranie. Prawdopodobnie taka decyzja zapadła z powodu zmiany regulaminu przyznawania najważniejszych nagród filmowych. Jakiś czas temu ogłoszono, że film nie musi mieć kinowej premiery by móc ubiegać się o przyszłoroczne Oscary. Wystarczy więc debiut na serwisie streamingowym, choć warunkiem jest, by dana produkcja wcześniej miała zaplanowaną premierę kinową a jej odwołanie było skutkiem pandemii koronawirusa. Jak donosi Deadline Da 5 Blood miało wejść na wielki ekran jesienią, więc wszystko się zgadza.

Da 5 Blood opowiada o weteranach wojennych, którzy po latach wracają do Wietnamu. Chcą odnaleźć szczątki swojego dowódcy i zakopany skarb. Na miejscu czeka ich konfrontacja z niegościnną naturą i obywatelami kraju, a także walka z wojennymi traumami, których nie byli w stanie się pozbyć.

W jednej z głównych ról wystąpi Chadwick Boseman najbardziej znany z roli Czarnej Pantery w filmach Marvel Studios. Oprócz niego w filmie wystąpią: Delroy LindoClarke PetersNorm LewisIsiah Whitlock Jr.Paul Walter HauserJonathan MajorsJean Reno i Giancarlo Esposito.

Da 5 Blood zadebiutuje na Netfliksie już 12 czerwca.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News