Reklama
aplikuj.pl

Data E3 2023. Kiedy powraca znana impreza growa?

e3 2023

Tym razem się uda? Jest spora szansa na to, że kolejne E3 rzeczywiście się odbędzie. Po latach przerwy wydarzenie może w końcu powrócić i zapowiada się ewolucja tego, co znamy.

E3 powraca

Ostatnie lata nie były dla E3 zbyt dobre. Największa impreza growa straciła swój blask przez pandemię. E3 2020 nie mogło się odbyć przez Covid-19, a wydarzenie w 2021 roku było tylko w formie cyfrowej (co ciekawe – pełna nazwa wydarzenia zmieniła się wtedy z Electronic Entertainment Expo na Electronic Entertainment Experience). Do tego, co jakiś czas słyszeliśmy o problemach organizacyjnych i większej chęci twórców gier do organizowania własnych wydarzeń growych.

Czytaj też: Broń w Dying Light 2? Gracze pytają, twórca odpowiada

Jakby tego było mało, Electronic Entertainment Expo przez swoją nieobecność, doprowadziło do rozkwitu innych growych wydarzeń. Summer Game Fest czy Gamescom przejęły rolę E3, a o konkurencję nie musiały się obawiać, ponieważ E3 2022 również zostało odwołane. Niektórzy gracze spodziewali się ostatecznego końca tegoż wydarzenia, ale jak się okazuje – nic się takiego nie stanie. E3 powraca w glorii i chwale!

Kiedy E3 2023?

Hype na E3 zaczyna się już teraz! Oficjalnie wiemy już, że wydarzenie na pewno powróci i będzie jak dawniej – dostępne w tradycyjnej formie. Jeśli zatem jesteście chętni na wycieczkę do Los Angeles, to być może warto to zrobić w czasie trwania największej imprezy growej?

https://twitter.com/E3/status/1574413489354858498?s=20&t=KBnrov2Gh7p-hW8AzN3xyg

E3 2023 rozpocznie się 13 lipca, a zakończy dopiero 16 lipca 2023. Wydarzenie znów odbywać się będzie w Los Angeles Convention Center. Spodziewać możemy się wydzielenia imprezy na dni biznesowe oraz dostępne dla wszystkich odwiedzających.

Czytaj też: Disney chce dwie gry Star Wars rocznie. Jak oni tego dokonają?

Choć do E3 2023 jeszcze masa czasu, to już teraz trwają wielkie przygotowania. Dzięki temu organizatorzy mogli podzielić się wstępnymi planami. Ponownie masę atrakcji będziemy mogli zobaczyć w formie online, a tym razem będzie co oglądać, ponieważ impreza ma stać się bardziej dostępna dla gier niezależnych czy wydawców indie. Pokazy gier odbywać się będą nawet poza budynkiem Los Angeles Convention Center. Wygląda na to, że święto graczy rzeczywiście powraca!