Reklama
aplikuj.pl

Disney chce dwie gry Star Wars rocznie. Jak oni tego dokonają?

star wars

Informatorzy dostarczają wieści na temat gier Star Wars. Jak się okazuje, Disney ma ambitny plan na wydawanie przynajmniej dwóch gier z kosmicznej serii rocznie. Jak wyglądają szczegóły?

Gry Star Wars tworzone nie tylko przez EA

Jak donoszą informatorzy – przyszłość gier wideo z uniwersum Star Wars zapowiada się fantastycznie. Disney chce doprowadzić do sytuacji, w której gracze będą otrzymywać każdego roku przynajmniej dwie gry z Gwiezdnych Wojen. Warto w tej sytuacji przypomnieć o tym, że po tym, jak Electronic Arts przez lata miało wyłączność na tworzenie gier opartych o tę markę – w końcu je straciło. Słabe i rzadkie premiery gier Star Wars od EA nie były zadowalające, a do tego pamiętajmy, że Elektronicy wciągnęli Star Wars w największą aferę lootboxową w historii tej branży.

Czytaj też: World War 3 otwiera się na graczy. Tytuł pogrąży Battlefield 2042?

Od jakiegoś czasu już nie tylko EA tworzy gry oparte o marki Star Wars, a licencje trafiły do przeróżnych twórców. Od ekip kojarzonych z grami AAA, przez VR i na tytułach mobilnych kończąc. Zatem jest rzeczywiście szansa na to, aby wkrótce nadeszło wiele premier gier. Plan Disneya zakładać ma wydanie przynajmniej jednej dużej produkcji oraz jednej mniejszej rocznie. Mogłoby być zatem tak, że w tym samym roku otrzymalibyśmy coś na wzór Star Wars Jedi: Fallen Order oraz Star Wars Squadrons.

Produkcje Star Wars w produkcji

Jakie produkcje Star Wars są aktualnie w produkcji? Z oficjalnych wieści i przecieków wiemy o:

  • Gra Amy Hennig – Skydance Media
  • Nienazwany FPS – Respawn Entertainment
  • Gra z otwartym światem – Ubisoft Massive
  • Star Wars: Eclipse – Quantic Dream
  • Knights of the Old Republic Remake – Saber Interactive
  • Star Wars Jedi: Survivor – Respawn Entertainment
  • Star Wars: Hunters – Zynga
  • Nienazwana gra strategiczna – Respawn Entertainment

W produkcji prawdopodobnie znajduje się więcej gier, a niektóre są jeszcze na etapie pre-produkcji, podczas której deweloperzy bardziej zapoznają się z uniwersum, niż tworzą coś konkretnego.

Czytaj też: Obszary Grozy i nowy sezon Diablo 2 Resurrected nadchodzą

Niektóre z ogłoszonych już gier mogą jednak szybko nie powstać. Wiemy już bowiem o tym, iż Knights of the Old Republic Remake nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Z pracy Aspyr zawiedziony był i Disney i Saber i Sony. Projekt został wstrzymany i będzie ponownie tworzony w Saber Interactive. Nieciekawie również brzmią wieści z Quantic Dream. Ich Star Wars Eclipse może nie trafić do graczy nie szybciej niż w 2026 roku. Autorski silnik studia ma się nie nadawać do planów dotyczących gry, co nawarstwia problemy, których rozwiązanie zajmuje.