Data premiery Cadillac Celestiq zdradzona w nowym raporcie

Data premiery Cadillac Celestiq,

Flagowy EV Cadillaca pojawiło się już na zwiastunie, a dziś dotarły do nas informacje o Cadillac Celestiq na czele z ujawnieniem domniemanej premiery tego lata.

Kiedy mamy oczekiwać premiery Cadillac Celestiq?

Jako arcyważny dla Cadillaca model, Celestiq musi pokazać, że marka zna się na rzeczy i jest w stanie stworzyć solidnego elektryka godnego największym graczom na rynku. Na targach CES 2021 firma ujawniła, że jest w stanie tego dokonać, podkreślając swoje zaawansowane technologie, jakie planuje wprowadzić na pokład tego flagowca.

Dziś z kolei Cadillac Society podrzuciło nam zupełnie nowe informacje od “swoich źródeł” na temat modelu Celestiq, który wedle nich zadebiutuje prawdopodobnie w lipcu lub sierpniu 2021 roku. Co jednak ważne, nie będzie to debiut rynkowy, bo w rzeczywistości na możliwość kupienia tego flagowego Cadillaca poczekamy nawet do przełomu 2023 i 2024 roku.

Podsumowując wszystkie informacje, wiemy, że Cadillac Celestiq będzie ręcznie konstruowany na bazie platformy Ultium i podwozia BEV3, chwaląc się nawet 640 km zasięgu. Na jego pokładzie nie zabraknie zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i komfortu oraz imponujących dodatków w postaci czy to dachu ze czterema strefami ściemniania za pomocą inteligentnego szkła, czy wielkiego wyświetlacza cyfrowego.