Reklama

Flagowy elektryczny Cadillac Celestiq na zwiastunie

Flagowy elektryczny Cadillac Celestiq, elektryczny Cadillac Celestiq, Cadillac Celestiq, zwiastun Cadillac Celestiq

Chociaż pierwotna natura Cadillac Celestiq nie była tak ekologiczna, to ten flagowy elektryczny Cadillac będzie jednak bezemisyjny, a ostatnio doczekał się nawet zwiastuna.

Flagowy elektryczny Cadillac Celestiq

Jako ważny dla Cadillaca model, Celestiq musi pokazać, że marka zna się na rzeczy i jest w stanie stworzyć solidnego elektryka godnego największym graczom na rynku. Na targach CES 2021 firma ujawniła, że jest w stanie tego dokonać, podkreślając swoje zaawansowane technologie, jakie planuje wprowadzić na pokład tego flagowca.

Czytaj też: Obejrzyjcie imponujący system infotainment Cadillac Lyriq
Czytaj też: Kolejny szczegół Cadillac CT5-V Blackwing 2021 ujawniony
Czytaj też: Wiemy kiedy zadebiutuje Cadillac CT5-V i CT4-V Blackwing 2022

Przykładem zaawansowania Celestiq jest sam dach z czterema strefami ściemniania wykorzystującymi inteligentne szkło, czy obecność ekranów dotykowych nawet dla osób na tylnym rzędzie z aktywnymi funkcjami prywatności.

W kwestii napędu ten sedan będzie bazował na platformie General Motors Ultium, gwarantując sobie ponad 640 km zasięgu, napęd i sterowanie na wszystkie koła. Pod kątem wyglądu Celestiq zachwyca zwłaszcza przednią konsolą z całą masą oświetlenia.

Czytaj teżNowe modele Cadillac Blackwing 2022 zachwycą felgami
Czytaj też: Wyszpiegowany Cadillac CT5-V Blackwing wygląda jak gotowy do produkcji
Czytaj też: Cadillac łata ofertę, czyli CT5 Sport z pakietem V Performance

Co do produkcji, flagowy elektryczny Cadillac Celestiq będzie wyjeżdżał masowo z fabryk między 2022, a 2025 rokiem z czego wszystkie egzemplarze Celestiq będą konstruowane ręcznie.