Reklama
aplikuj.pl

Data premiery GTA 5 na PS5 i Xbox Series oraz niespodzianka z okazji rocznicy GTA 3

gta 5, data premiery, ps5, xsx

Wyczekujecie daty premiery GTA 5 na nowej generacji konsol? Rockstar w końcu ogłosił, kiedy wyda swoją legendarną grę… raz jeszcze.

Data premiery GTA 5. Kolejna.

Doczekaliśmy się! W końcu zagramy w nowe GTA! Chciałoby się móc tak powiedzieć… Niestety, jedyne na co w tej chwili możemy liczyć od Rockstar Games, to kolejny remaster GTA 5. Tym razem na PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S. Co nowego wiemy na temat produkcji?

Rockstar Games ogłosił Grand Theft Auto 5 jeszcze 11 czerwca 2020 roku. Prawie rok musieliśmy czekać na ujawnienie daty premiery gry. W momencie zapowiadania tytułu nie widzieliśmy, czego się spodziewać od strony graficznej, ponieważ pokazano rozgrywkę z PlayStation 4.

Dziś… dalej nie wiemy, jak gra wygląda, ponieważ Rockstar nie zdecydował się ujawnić gry za pomocą zrzutów ekranu czy zwiastuna. Na szczęście – wiemy przynajmniej, kiedy nastąpi dzień premiery gry. Oficjalna informacja od Rockstar Games podaje, iż Grand Theft Auto 5 trafi na konsole PlayStation 5, Xbox Series X oraz Xbox Series S 11 listopada 2021 roku. Gramy zatem za kilka miesięcy! Co ciekawe, Rockstar nie wspomina nic o wersji PC gry, więc albo pecetowcy będą musieli zaczekać na swoje ulepszenie tytułu albo edycja konsolowa gry po prostu dorówna temu co oferują od 2015 roku pecety.

Czytaj też: Ciepłe przyjęcie Days Gone na PC przez graczy. Deweloperzy chcą dokończyć historię gry

Nowa generacja konsol nie będzie miała żadnych szans z uruchomieniem jakości gry z edycji PC. Tak, jak wspominałem – to w końcu gra z 2015 roku. Gra, która została ulepszona z wersji z 2014 roku, gdy to trafiła na PlayStation 4 oraz Xbox One. A to przecież nie koniec, bo pierwotna wersja GTA 5 pojawiła się 17 września 2013 roku jeszcze na PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Samodzielne GTA Online

Przypomnieć warto, iż wraz z premierą Grand Theft Auto 5 na PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S, pojawi się również wersja gry zawierająca tylko Grand Theft Auto Online. Będzie to samodzielna produkcja, w stylu Red Dead Online, która będzie tańsza i zaoferuje tylko tryb sieciowy gry.

Sony dogadało się jednak z Rockstarem, dzięki czemu samodzielna wersja GTA Online przeznaczona na PlayStation 5 będzie dostępna za darmo przez pierwsze trzy miesiące. Posiadacze Xboxów będzie musieli zapłacić za dostęp do tej gry. Jakby tego było mało – posiadacze PlayStation Plus oraz PlayStation 4 mogą już teraz co miesiąc logować się do GTA Online, gdzie otrzymają milion dolarów w grze. Promocja na darmowe pieniądze potrwa do miesiąca premiery GTA Online na PS5.

GTA 3 powraca?

Zdaje się jednak, że to jeszcze nie koniec atrakcji przygotowywanych przez Rockstar. Firma przypomniała, że zbliża się dwudziesta rocznica wydania Grand Theft Auto 3. Z tej okazji, Gwiazdy Rocka mają przygotowywać kilka „fajnych niespodzianek”. Jeśli w tym momencie zrobiło się Wam gorąco i już oczami wyobraźni widzicie remake GTA 3 na konsolach nowej generacji, to niestety chyba muszę nas wszystkich ostudzić. Niektóre z niespodzianek mają dotyczyć też graczy GTA Online. Cóż, jakaś szansa na odnowione wydanie gry dalej jest, ale póki co, nic oficjalnego na ten temat nie wiadomo.

Czytaj też: The Division Heartland wyciekło na długo przed premierą

Nieoficjalne jednak informatorzy podają jakoby Rockstar pracowało już nad odnowionymi Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto Vice City oraz Grand Theft Auto San Andreas. Dodać do tych plotek, to, że deweloperzy chcą świętować rocznice GTA3 3 i wychodzi nam, że być może rocznica każdej z tych gier będzie świętowana w ten sposób. Oznaczyłoby, że w Vice City zagramy w 2022 roku, a w San Andreas w 2024.