Reklama
aplikuj.pl

Znamy datę premiery nowej części Zmierzchu!

Midnight Sun premiera książki, Zmierzch oczami Edwarda, nowa część Zmierzchu, Midnight Sun fabuła

Fani Zmierzchu szykujcie się! Stephanie Meyer potwierdziła datę premiery kolejnej części słynnej sagi o błyszczących wampirach.

Czytaj też: Red Notice – pomimo przerwy w pracach dostajemy nowe zdjęcia z planu

Od wydania pierwszej części sagi Zmierzch minęło piętnaście lat. W tym czasie otrzymaliśmy kolejne trzy tomy wchodzące w skład głównej serii, a także dwa spin-offy. Powieści sprzedały się w przeszło 100 milionach egzemplarzy na całym świecie zajmując najwyższe miejsca na listach bestsellerów. Oczywiście musimy też wspomnieć o pięciu ekranizacjach, w których w głównych rolach wystąpili Kirsten Stewart i Robert Pattinson. Filmy zarobiły łącznie 3,3 mld dolarów.

Wydawałoby się, że historia Belli i Edwarda została zamknięta, ale autorka postanowiła dołożyć do Sagi jeszcze jedną część. Nie jest to całkiem nowa powieść. Midnight Sun, bo taki tytuł nosi miała ujrzeć światło dzienne w 2008 roku. Jest to Zmierzch opowiedziany oczami Edwarda. Autorka zaniechała publikacji, gdy kilkanaście rozdziałów wyciekło do Internetu. Pamiętam, że sama na nie wtedy trafiłam i przeczytałam. Było to znacznie ciekawsze niż Zmierzch, bo perspektywa Edwarda była o wiele dojrzalsza i po prostu bardziej interesująca. Wielu internautów też to potwierdzało. Niestety Stephanie Meyer po tym wydarzeniu postanowiła, że książka jednak nie ujrzy światła dziennego i trwała w tej decyzji dwanaście lat.

Dzisiaj jednak autorka postanowiła ogłosić, że powieść Midnight Sun zostanie wydana, a jej premiera została zaplanowana na 4 sierpnia 2020 roku.

Jestem podekscytowana, że wreszcie mogę ogłosić datę premiery Midnight Sun, która odbędzie się 4 sierpnia. To szalony czas i nie była pewna, czy powinnam teraz wydawać tę książkę, ale wielu z was czekało na nią tak długo, że wydawało mi się, że czas to zakończyć. Ta niezapomniana historia opowiedziana oczami Edwarda nabiera nowego, zdecydowanie mroczniejszego charakteru. Spotkanie z piękną, tajemniczą Bellą jest zarówno najbardziej intrygującym, jak i niepokojącym wydarzeniem, jakiego doświadczył w swoim długim życiu jako wampir. Im więcej pisałam, tym bardziej byłam przekonana, że Edward 
zasłużył na to, by opowiedzieć jego historię.

Zmierzch, czy tego chcemy czy nie, na zawsze zapisał się w literaturze światowej. Jego fenomen ciężko wytłumaczyć, ale świadczą o nim liczne powieści bazujące na motywach sagi. Zaliczyć możemy do nich 50 twarzy Greya, które oprócz właściwej historii opowiedzianej oczami głównej bohaterki doczekało się uzupełnienia o dwie powieści napisane z perspektywy Greya. Podobna sytuacja była w przypadku serii After, będącej fanfikiem zarówno Zmierzchu, jak i Greya i One Direction.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News