WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Data premiery Pół Wieku Poezji Później, czyli polskiego fanowskiego filmu Wiedźmin

Wygląda na to, że jeszcze przed premierą serialu The Witcher od Netflixa przyjdzie nam obejrzeć polski film „o wiedźminie”, czyli Pół Wieku Poezji Później. Chociaż ten miał trafić do nas już znacznie wcześniej, to teraz twórcy ogłosili datę premiery z dozą pewności… i zapewne chęcią skorzystania z hype, jaki Netflix zdołał już stworzyć.

Czytaj też: Zbrodnia idealna, czyli plany zalania torrentów polskim serialem Wiedźmin

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że serial Wiedźmin od Netflixa pojawi się 21 grudnia, więc na tej podstawie możemy jasno stwierdzić, że debiutujący 30 listopada 2019 roku film pełnometrażowy Pół Wieku Poezji Później trafi do nas wcześniej. W nim polscy twórcy opowiadają o „ostatnim żyjącym wiedźminie”, czyli Lambercie (gra go Mariusz Drężek), ale nie zabraknie też innych postaci, których doskonale znacie. Mowa o Triss Merigold, którą zagrała Magdalena Różańska oraz niezapomnianym z pierwszego przeniesienia Wiedźmina na mały ekran Jaskra w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego.

Fanowska produkcja na etapach kręcenia po prostu wyewoluowała z krótkiego filmiku do filmu, drążąc zapewne dążenie twórców do doskonałości. Za finansowanie prac odpowiadała w znacznej części społeczność, dzięki której całość nabrała profesjonalnego sznytu, który na powyższym materiale zdecydowanie się pojawia. Pół Wieku Poezji Później jest przy tym niekomercyjny i w ogóle niepowiązany z firmami, do których należą prawa do marki Wiedźmin. Jak czytamy we wstępie:

Ten film jest produkowany wyłącznie dla przyjemności międzynarodowego fandomu wiedźminów i w hołdzie twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Dlatego też będzie dostępny do obejrzenia za darmo na YouTube już 30 listopada.

Czytaj też: Miecze Geralta w serialu Wiedźmin są już wielką tajemnicą

Źródło: YouTube