WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Miecze Geralta w serialu Wiedźmin są już wielką tajemnicą

Oficjalny plakat serialu Wiedźmin i zdjęcia najważniejszych postaci nie były tymi ostatnimi, którymi podzielił się z nami Netflix. Wczoraj do sieci wrzucił jeszcze fotkę Geralta bez przybliżenia na twarz, która przedstawia go z mieczem w ręku. Pytanie tylko… który to który

Czytaj też: Soundtrack do Wiedźmina 3 mogły wzbogacić nie tylko utwory Percivala

Na samym początku zachęcam Was do przeczytania tego wpisu, o ile śmialiście się z jednego miecza Geralta na plakacie serialu, bo później znawcy śmiali się z Was. W nim próbowałem wyjaśnić z pomocą zbioru opowiadań Andrzeja Sapkowskiego to, dlaczego Geralt miał wyłącznie jeden miecz na plecach, a nie dwa, do czego przyzwyczaiły nas gry CD Projekt Red.

O ile ten problem został już zażegnany, a hejterzy dostali za swoje, to teraz trudno w ogóle wskazać, który miecz jest srebrny, a który stalowy. Właśnie tak – na trzech fotografiach zostały przedstawione dwa miecze i nikt nawet nie kwapi się do wyjaśnienia ich zastosowania. Żeby nie być gołosłownym, oto i one:

Nie trudno zauważyć, że Geralt na 1 i 3 zdjęciu dzierży ten sam miecz, podczas gdy na środkowym ten jest zupełnie inny. Sugerując się zasadą, że to stalowy miecz miał zawsze przy sobie, a srebrnego woził w jukach konia, możemy sądzić, że to drugie zdjęcie przedstawia właśnie srebrny miecz, co potwierdzają m.in. jakieś runy na rękojeści i złudny efekt jaśniejszego metalu, który pochodzi zapewne od oświetlenia.

Czytaj też: Nilfgardczyków z serialu Wiedźmin mama ewidentnie nie nauczyła prasować

Źródło: Reddit