Reklama
aplikuj.pl

Data premiery Sniper Elite 5! Gracze Xbox zaoszczędzą na grze

sniper elite 5

Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące Sniper Elite 5. W przypadku tej produkcji najciekawsza będzie jednak cena na konsolach Xbox. Posiadacze Xbox Game Pass mogą się cieszyć!

Co nowego w Sniper Elite 5?

W przypadku serii Sniper Elite, zmiany następują już w szczegółach. Produkcje zdają się być w punkcie, w którym nie da się już nic ulepszyć i pozostaje tylko szlifowanie mniejszych elementów. Co tym razem się zmieni?

Twórcy zapowiadają wiele prawdziwych miejsc uchwyconych za pomocą fotogrametrii, by odtworzyć żyjące, wciągające otoczenie. Liczne punkty wejścia i ewakuacji, a także cele z listy osób do zabicia zapewniają zupełnie nowe spojrzenie na każdą misję. Z kolejnym spiskiem nazistów zmierzymy się w pojedynkę lub współpracując z partnerem dzięki ulepszonej mechanice gry kooperacyjnej pozwalającej współdzielić amunicję i przedmioty oraz wydawać rozkazy i wzajemnie się leczyć.

Czytaj też: The Crew 2 się zmienia. Konsolowcy zobaczą więcej niż 30 fps

Twórcy promują również nowy Tryb Inwazji. Na czym ma on polegać? Trochę przypomina on rozwiązania z serii Souls czy Deathloop. Jako gracz będziemy mogli wtargnąć do kampanii innego gracza jako snajper państw Osi i rozpocząć zabójczą zabawę w kotka i myszkę. Gdy będziemy śledzić swoją ofiarę, rozgrywka nabierze zupełnie nowego znaczenia. Ewentualnie jako Karl będziemy wezwać posiłki, a drugi snajper pomoże znaleźć rozwiązanie w trudnej sytuacji.

Minimalne wymagania sprzętowej Sniper Elite 5 na PC prezentują się następująco:

  • Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Intel CPU Core i3-8100
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: DirectX12, 4GB VRAM
  • Miejsce na dysku: 85 GB dostępnej przestrzeni

Data premiery Sniper Elite 5

Nowy zwiastun Sniper Elite 5 ujawnia datę premiery produkcji. Tytuł zadebiutuje 26 maja 2022 na Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz PC (Steam, Epic Games Store, Windows Store).

Czytaj też: Nowe wieści o Starfield. Todd Howard zabiera nas w gwiazdy

Jeśli posiadamy abonament Xbox Game Pass to jednak za grę nie będziemy musieli nic zapłacić. Tytuł od dnia premiery będzie dostępny w abonamencie. Nie wiemy dokładnie, czy gra będzie bezpłatna tylko na konsolach Xbox czy też na PC. Premiera w Windows Store wskazuje jednak na to, że i pecetowcy zagrają za darmo.