Reklama
aplikuj.pl

Nowe wieści o Starfield. Todd Howard zabiera nas w gwiazdy

starfield

Bethesda ujawniła nowe informacje na temat Starfield. Tym razem możemy usłyszeć co nieco o frakcjach oraz poszczególnych elementach produkcji.

Starfield – Z myślą o wędrowcach

Nie potrafię powstrzymać swojego hype’u na Starfield. Wiem, że nie raz twórcy gier nie byli w stanie wywiązać się ze swoich zapowiedzi i niektóre elementy zabawy pozostają marzeniami, ale w przypadku Starfield tak bardzo chcę wierzyć w to, co jest nam zapowiadane… Gra zapowiada się po prostu fenomenalnie!

Czytaj też: Elden Ring największym sukcesem od czasu The Division

W sieci pojawił się nowy materiał wideo dotyczący gry i możemy dowiedzieć się z niego „jak zespół Bethesda Game Studios podchodzi do swojej najnowszej rozbudowanej, immersyjnej i fascynującej gry RPG?”

W jaki sposób Starfield przenosi charakterystyczne dla tego studia elementy na konsole nowej generacji? Zapoznaj się z nowymi spostrzeżeniami reżysera gry, Todda Howarda, dyrektora artystycznego, Emila Pagliarulo, głównego projektanta zadań, Willa Shena, oraz głównego grafika, Istvana Pely’ego, w kolejnym materiale filmowym „Do gwiazd: Z myślą o wędrowcach”. Kolejne odcinki serii opublikujemy już wkrótce.

Jeśli przegapiliście poprzedni odcinek „Do gwiazd”, w którym Todd Howard (Game Director), Angela Browder (Studio Director) i Matt Carofano (Art Director) dyskutują o tym, jak ambicje, pasja i historia wpłynęły na rozwój Bethesda Game Studios i jak wygląda przyszłość ze Starfield, to nadrobicie go poniżej.

Czytaj też: Analiza oprawy GTA 5 ujawnia nikłe zmiany na PS5

Premiera Starfield na Xbox Series X|S oraz PC odbędzie się 11.11.2022. Zagraj w dniu premiery dzięki Xbox Game Pass.

Co wiemy nowego o Starfield?

Choć materiał wideo zdaje się tylko zahaczać o niektóre tematy związane z grą, to jednak jesteśmy w stanie wyciągnąć z niego dość dużo. Gracze już teraz analizują całe wideo i wiemy, że:

  • Starfield sięgnie po elementy, które występowały w klasycznych hardkorowych grach RPG i nada im współczesną formę
  • świat gry będzie przeogromny
  • główne frakcje to Zjednoczone Kolonie, Kolektyw Wolnych Gwiazd oraz Ryujin Industries. Dołączenie do każdej z nich zaoferuje nam godziny zadań do wykonania
  • będą pomniejsze frakcje, do których również będziemy mogli dołączyć i decydować o ich historii. Przykładem są galaktyczni piraci, z którymi będziemy mogli współpracować lub zgłaszać ich do organów ścigania
  • jednym z kompanów lub postaci występujących na naszym statku będzie robot
  • towarzysze będą podróżowali po świecie wraz z nami i komentowali wiele z naszych decyzji