Reklama
aplikuj.pl

Najszybszy na świecie trójkołowiec. Oto Spiritus od Daymak

Najszybszy na świecie trójkołowiec, Spiritus od Daymak, Daymak Spiritus, Spiritus,

Firma Deymak po raz pierwszy zaprezentowała publicznie swoje dzieło, co miało miejsce na York University w Toronto. Mowa o trójkołowcu Spiritus, który uchodzi za najszybszy na świecie trójkołowiec, który na dodatek będzie dostępny do kupienia od 2023 roku, choć już teraz można składać przedpremierowe zamówienia i nich firma ma już ponoć ponad 25000.

Daymak Spiritus – oto najszybszy na świecie trójkołowiec masowej produkcji, którego prawo uznaje za motocykl

Trójkołowy Daymak Spiritus ma być wyposażony w panele słoneczne w myśl ładowania, system regeneracji i bezprzewodowy system ładujący Ondata. Będzie oferowany w dwóch wersjach – Deluxe oraz Ultimate, które różnią się ceną i możliwościami. Obie wersje będą jednak posiadać zaawansowane systemy akumulatorów litowo-jonowych IoniX Pro, którymi zarządza system sztucznej inteligencji.

Czytaj też: Prezes Signala rezygnuje ze stanowiska. Uznał swoją rolę za zakończoną

Tak też Spiritus Deluxe dostępny w cenie 19995 dolarów osiąga maksymalną prędkość 137 km/h i może pochwalić się zasięgiem 290 km na jednym ładowaniu. Bardziej zaawansowana wersja Spiritus Ultimate rozpędza się z kolei do 209 km/h, chwali się zasięgiem do 482 km i do 96,5 km/h rozpędza się w 1,8 sekundy. Co ciekawe, podczas ładowania Spiritus może kopać kryptowaluty, dzięki zaawansowanemu systemowi, który zapewnia również funkcje autonomiczne.

W świetle prawa Daymak Spiritus jest uznawany za motocykl. Dzięki swojej konfiguracji obejmującej trzy koła, z czego pojedyncze znalazło się na tyle, jego nadwozie przypomina kształtem kroplę wody. To usprawnia jego aerodynamiczny kształt, który odgrywa zresztą ważną rolę zarówno w zasięgu, jak i przyspieszeniu.