Reklama

Colorful szykuje specjalne DDR4 dla Ryzen 5000

DDR4 Colorful iGame, Ryzen 5000, pamięci dla Ryzen 5000

Wszyscy wiemy, jak dla procesorów AMD Ryzen jest ważna wydajność pamięci DDR4, co jest jeszcze bardziej akcentowane przy najnowszej rodzinie Ryzen 5000. Stąd świetny pomysł firmy Colorful.

Specjalne DDR4 dla Ryzen 5000

Colourful, czyli chiński producent komponentów komputerowych, którego możemy znać przede wszystkim z kart graficznych i właśnie modułów pamięci operacyjnej, najwyraźniej przygotowuje specjalną wersję pamięci DDR4 dla procesorów AMD z serii Ryzen 5000.

Czytaj też: SYNCRO Q704 to pierwsza obudowa od Seasonic
Czytaj też: Oczyszczacz Samsung ze złotym panelem, ale nie po to dlaczego myślicie
Czytaj też: Koniec serii Galaxy Note? Jak jeden tweet wywołał burzę

Ryzen 5000 podsystem pamięci

Firma wprowadzi te moduły na rynek pod swoją rodziną iGame, o czym wiemy za sprawą informacji z forum SMZDM. Przyjmą ponoć pokryty w białym kolorze laminat, z którego na świat będą spozierać kości pamięci oraz kondensatory. Jak widać na zdjęciu, te DDR4 dla Ryzen 5000 mają być pozbawione radiatora.

Czytaj też: Te inteligentne okulary zawsze wskażą Wam drogę do domu
Czytaj też: Mikrofon VOCE od GELID zapowiada się świetnie
Czytaj też: Scribit, czyli pierwsze w pełni przetwarzalny marker

Z tego co wiemy, te moduły pamięci operacyjnej DDR4 będą bazować na układach B-die Samsunga, które są zaprojektowane z myślą o maksymalnej szybkości i wydajności. Mają one pracować z częstotliwością 4000 MH/z, utrzymując niskie opóźnienia na poziomie 14-14-14-35, co ma zmniejszyć opóźnienie systemu i jeszcze bardziej poprawić wydajność.

Ceny, dostępność i nawet data premiery iGame dla Ryzen 5000, to ciągle jedna wielka tajemnica.