Reklama
aplikuj.pl

Dead Space Remake na PS4? PlayStation Latinoamérica miesza graczom w głowach

dead space remake

Czy nowy Dead Space Remake może pojawić się jeszcze na PlayStation 4? Tego w planach nie było, ale pewna marka też miała porzucić poprzednią generację, a tak się nie stało.

Dead Space Remake na PS4 – błąd czy nie?

Oficjalnie wiemy, że Dead Space Remake dostępne będzie tylko na PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S oraz komputerach PC. Twórcy nie zamierzają wydawać gry na PlayStation 4 czy Xbox One. Tego typu trend jest coraz silniejszy, ponieważ kiedyś trzeba w końcu zrezygnować z poprzedniej generacji konsol. Autorzy Gotham Knights wycofali się z premiery gry na te urządzenia i zapewne wyjdzie im to na dobre.

Czytaj też: Wiemy więcej o zapowiedzianych grach CD Projekt RED. Cyberpunk nie będzie z Polski!

Skąd zatem nagłe pogłoski o Dead Space Remake na PS4? Wszystko przez kanał YouTube należący do PlayStation Latinoamérica. Osoby opisujące film, oznaczyły go jako grę na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Zwykły błąd? Tak zapewne wszyscy byśmy pomyśleli. Sytuację komplikuje jednak Capcom…

Oficjalnie Resident Evil 4 Remake również zmierzał tylko na PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S oraz komputery PC. Nie było mowy o premierze na PlayStation 4 i Xbox One. Tymczasem… pojawił się wyjątek! Okazało się, że Sony zadbało o premierę na PlayStation 4. Gra trafi zatem tylko na japońską konsolę na poprzedniej generacji. Czyżby to samo czekało Dead Space Remake? Sony miało na początku generacji PlayStation 5 przeznaczyć fundusze na zapewnianie sobie tego typu „przewag”. Pozostaje nam czekać na potwierdzenie tej informacji.