Reklama
aplikuj.pl

Wiemy więcej o zapowiedzianych grach CD Projekt RED. Cyberpunk nie będzie z Polski!

cyberpunk

CD Projekt RED przedstawiło kilka projektów, nad którymi studio pracuje od jakiegoś czasu. Specjalny dokument firmy zdradza więcej szczegółów na temat każdej z gier, w tym kontynuacji Cyberpunk 2077.

Nowy Cyberpunk i inne gry

Wczoraj wieczorem CD Projekt RED ogłosił plany na najbliższe lata. Dowiedzieliśmy się o licznych grach z serii Wiedźmin czy drugiej części Cyberpunk 2077. Dokumenty od firmy zdradzają jednak nowe szczegóły na temat gier. Oto długoterminowe plany produkcyjne rodzimej firmy:

Projekt Sirius

Gra tworzona przez The Molasses Flood, osadzona w uniwersum wiedźmińskim i powstająca we współpracy z zespołem CD PROJEKT RED. W porównaniu z dotychczasowymi grami CD PROJEKT RED gra skierowana jest do znacznie szerszej grupy odbiorców. Sirius zaoferuje graczom rozgrywkę jednoosobową oraz w trybie multiplayer.

Projekt Polaris

Projekt otwiera nową wiedźmińską trylogię, rozszerzając świat przedstawiony w dotychczasowych grach z serii Wiedźmin. Saga będzie składać się z trzech gier które planujemy wydać w trakcie 6-letniego cyklu wydawniczo-produkcyjnego, licząc od premiery Polaris. Druga i trzecia część sagi pod względem technologicznym będzie wyrastała z podwalin stworzonych przy produkcji Polaris.

Projekt Canis Majoris

Pełnoprawna produkcja ze świata Wiedźmina, która będzie rozwijana przez zewnętrzne studio kierowane przez doświadczonych twórców związanych w przeszłości z wiedźmińskim uniwersum. Pod względem technologii, planujemy użyć do jej stworzenia silnika Unreal Engine 5 i zestawu narzędzi, który tworzymy z myślą o Polaris.

Czytaj też: Fallout ma 25 lat! Bethesda przygotowała niespodzianki z okazji urodzin serii

Projekt Orion

Gra z serii Cyberpunk, która będzie dalej rozwijać potencjał leżący w tym uniwersum. Za realizację projektu Orion odpowiedzialne będzie studio CD PROJEKT RED North America, w którego skład wchodzić będzie nowo utworzony podmiot w Bostonie wraz z istniejącym zespołem z Vancouver. Powstanie ono niezależnie od funkcjonującego już w Bostonie The Molasses Flood realizującego projekt Sirius. Utworzenie nowego studia CD PROJEKT RED North America umożliwia dostęp do puli talentów z Ameryki Północnej.

Nowe IP – Projekt Hadar

Nowe, oryginalne IP. Po raz pierwszy w historii studio CD PROJEKT RED jest w pełni odpowiedzialne za stworzenie nowego uniwersum. Wczesne prace koncepcyjne rozpoczęły się w 2021 roku. Na dzień trwają prace nad podstawowymi założeniami i światem.

Sequel Cyberpunk 2077 z USA

Jak zatem już wiemy – kontynuacja Cyberpunk 2077 nie powstanie w Warszawie, a w krajach Ameryki Północnej. Pomysł wydaje się być dobry nawet pod tym względem, że Polacy świetnie radzą sobie w słowiańskim klimacie, a ekipa z USA i Kanady może lepiej oddać ducha przyszłości Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Czytaj też: Demo Forever Skies pokaże Wam polską katastrofę ekologiczną

Nie będzie jednak tak, że projektem zajmą się zupełnie nowe osoby. Główni twórcy Cyberpunk 2077 przeprowadzają się do USA, gdzie zajmą się rozwinięciem nowego oddziału REDów i pomogą w tworzeniu kontynuacji „made in USA”.