Reklama
aplikuj.pl

Deathloop to uniwersum Dishonored, a twórcy w końcu tłumaczą fabułę

deathloop

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Deathloop dzieje się w świecie Dishonored. Ciężko było jednak połączyć wszystkie wątki z gier, więc Arkane pomogło graczom w zrozumieniu tego, co stało się pomiędzy dwoma produkcjami.

Deathloop i Dishonored

Aby uczcić 10 rocznicę premiery gry Dishonored, Dinga Bakaba (Studio Director, Arkane Lyon) i Harvey Smith (Co-Creative Director/Studio Director, Arkane Austin) dołączyli do Jeffa Rubensteina w oficjalnej audycji Xbox Podcast i potwierdzili to, co samodzielnie odkryli już spostrzegawczy fani Dishonored: akcja gry DEATHLOOP i serii Dishonored jest osadzona w tym samym świecie.

Czytaj też: Obsidian tworzy jeszcze jednego RPG AAA! Czyżby Fallout?

„Miło było obserwować, jak społeczność wyłapuje wskazówki, które umieściliśmy w grze, potwierdzające, że rzeczywiście akcja DEATHLOOP toczy się po wydarzeniach z Death of the Outsider” – powiedział Bakaba. „Po Death of the Outsider Odmieniec nie żyje i, oczywiście, nie pełni już swojej funkcji. Zastanawialiśmy się zawsze, jak wpłynęłoby to na uniwersum Dishonored. Tworząc DEATHLOOP stwierdziliśmy, że wydarzenia w tej grze mogą być jedną z odpowiedzi na to pytanie. W ten sposób powstała linia czasowa, która łączy wszystko w całość”.

Gdzie, jak i kto – Deathloop w świecie Dishonored

Ciężko Wam to wszystko pojąć? Arkane zrozumiało, że ich pomysł nie jest łatwo ułożyć sobie w głowie, więc sami przygotowali chronologię wydarzeń. Oto ona:

  1. Przed wydarzeniami z Death of the Outsider – Na położonej daleko na północ wyspie Blackreef powstaje mała tyviańska wioska rybacka.
  2. Po wydarzeniach z Death of the Outsider – Upadek Cesarstwa Wysp. Tyvia staje się suwerennym państwem i angażuje w wojny z innymi państwami. Tymczasem Blackreef staje się przedmiotem ludowych opowieści, ponieważ na wyspie dochodzi do wielu dziwnych wydarzeń – ludzie podróżują w czasie, pojawiają się upiorne głosy z przeszłości i magiczne anomalie itp.
  3. Lata 30. XX w. – Tyviańska Armia Ojczyźniana przeprowadza na Blackreef eksperymenty w ramach operacji Horyzont, aby zbadać źródło dziwnych zjawisk na wyspie zwane „anomalią”. Dodatkowa wskazówka – podczas rozmowy z Egorem Serlingiem w DEATHLOOP wizjoner stwierdza: „Dawno temu na wyspie Blackreef doszło do kataklizmu, który rozerwał czasoprzestrzeń. Nazywamy to rozerwanie anomalią”. Kataklizm, o którym wspomina Egor, to śmierć Odmieńca.
  4. 1938 r. – Colt Vahn wlatuje eksperymentalnym pojazdem rakietowym w anomalię i znika z „naszej” rzeczywistości. Zostaje uwięziony w swojej własnej prywatnej pętli czasu na około 17 lat.
  5. 1955 r. – Colt wreszcie opuszcza pętlę czasu i odkrywa, że wyspa została opuszczona. Udaje mu się naprawić samolot i dociera na kontynent, gdzie nikt nie wierzy w jego opowieść. Zostaje zatrzymany i umieszczony w zakładzie psychiatrycznym.
  6. Druga połowa lat 50. XX w. – Harriet Morse, Egor Serling i Wenjie Evans tworzą program AEON, którego celem jest badanie anomalii na Blackreef. Egor odnajduje Colta w zakładzie psychiatrycznym i organizuje jego zwolnienie.
  7. Początek lat 60. XX w. – W dawnym cesarstwie narasta społeczno-ekonomiczny kryzys. Komentatorzy nie wykluczają całkowitego upadku cywilizacji.
  8. 1960 r. – Colt wskazuje Egorowi drogę na Blackreef, gdzie odkrywają pozostałości operacji Horyzont. Wenjie wykorzystuje potencjał anomalii, tworząc medaliony, tabliczki i sprzęt niezbędny do stworzenia kontrolowanej pętli czasu. Celem programu AEON oficjalnie staje się sterowanie pętlą czasu i ochrona ludzkości przed niepewną przyszłością.
  9. 1963 r. – Na Blackreef rozpoczyna się pętla AEONU.