Reklama
aplikuj.pl

Obsidian tworzy jeszcze jednego RPG AAA! Czyżby Fallout?

obsidian

W Obsidian Entertainment praca wre. Studio pracuje nad wieloma grami jednocześnie i choć na ich premiery jeszcze poczekamy, to jednak w końcu nadejdzie czas, gdy będziemy tonąć w ich tytułach. Kto by w końcu nie chciał zagrać w Fallout New Vegas 2?

Obsidian ma jeszcze jedną niezapowiedzianą grę

Znów LinkedIn dostarcza nam informacji o grach! Tym razem oferta pracy od Obsidian Entertainment zawierała zbyt dużo danych i ujawniła istnienie w studiu jeszcze jednego projektu. Jak się okazuje, dodatkowa ekipa pracuje nad grą wysokobudżetową z gatunku RPG. Czym to może być? Gracze liczą na powrót Alpha Protocol, ale pamiętajmy, że deweloperzy ze studia wprost niedawno wspominali, że z wielką chęcią stworzyliby Fallouta. Zarówno Obsidian jak i Bethesda należą do Microsoftu, więc taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Jedyne co jednak teraz wiadomo, to to, że ekipa, o której do niedawna nic nie wiedzieliśmy składa się z około 80 pracowników. Do tego dochodzą jeszcze firmy outsourcingowe.

Czytaj też: A Plague Tale Requiem na konsolach w 40fps na specjalnych telewizorach

Jak zatem wygląda w tej chwili produkcja w Obsidianie? Studio na pewno zatrudnia ponad 280 pracowników. Nad fantasy RPG Avowed pracuje 80 osób. Nad nowym The Outer Worlds – również 80. Mniejszy Pentiment to 13 osób, a i Grounded, które niedawno wyszło z wczesnego dostępu to trzynastoosobowa ekipa. Do tego mamy teraz nowy wysokobudżetowy RPG z 80 osobami. Nic tylko czekać na premiery!