Debiut Mercedesa EQB 2022. Elektryczny crossover nawet w wersji AMG

Debiut Mercedesa EQB 2022, lektryczny crossover nawet w wersji AMG, Mercedesa EQB 2022, Mercedes EQB 2022

Doczekaliśmy się premiery Mercedesa EQB 2022, czyli elektrycznego crossovera o kompaktowych rozmiarach, który na rynku europejskim zadebiutuje jeszcze w tym roku nawet w wydaniu AMG.

Premiera Mercedesa EQB 2022

Mercedes EQB 2022 ze swoją długością rzędu 4684 mm może pomieścić na pokładzie do trzech rzędów siedzeń dla siedmiu osób, choć w Europie będzie to tylko opcją. Bez tych dodatkowych siedzeń model zaoferuje od 495 do 1710 litrów pojemności w bagażniku, ale dzięki możliwości złożenia ich na płasko z podłogą, opcja siedmioosobowa ograniczy miejsce tylko do 465/1629 litrów.

Czytaj też: Zwiastun Mercedesa Klasy S z silnikiem V12 na 100-rocznicę Maybacha

Jak to na rodzinnego SUVa przystało, nie mamy zbyt wielu ostrych akcentów, a bardziej stonowane i przemyślane, zarówno pod kątem charakteru modelu, jak i rodzaju napędu. Tak więc w grę wchodzi zamknięta kratka chłodnicy, wloty powietrza tylko w dolnej sekcji przedniego zderzaka, relingi dachowe, duże felgi o rozmiarze do 20 cali oraz nowoczesne systemy bezpieczeństwa z obowiązkowymi światłami LED.

Czytaj też: Premiera Mercedes EQS. Flagowy elektryczny Merc zasługuje na uznanie

Niestety wszystkie szczegóły dotyczące układu napędowego EQB są ciągle tajemnicą, bo firma wyjawiła tylko, że model będzie dostępny w konfiguracjach z napędem na przednie koła i wszystkie koła z akumulatorem od 66,5 kWh. Jego moc ma przekraczać 272 KM, a w planach są też wersje z myślą o okazalszym zasięgu i co ciekawe, w Chinach EQB doczeka się wydania AMG o mocy 292 KM.

Mercedes nie ujawnił podziału modelu ani wyposażenia, ale stwierdził, że ​​EQB 350 4Matic oferowałby do 478 kilometrów zasięgu w cyklu NEDC i 419 km w WLTP.