Zwiastun Mercedesa Klasy S z silnikiem V12 na 100-rocznicę Maybacha

Zwiastun Mercedesa Klasy S z silnikiem V12

Z okazji stulecia Maybacha, które przypada na ten tydzień 2021 roku, dostaliśmy zwiastun Mercedesa Klasy S z silnikiem V12, czyli na wskroś wyjątkowy model.

Wyjątkowość Mercedesa Klasy S z silnikiem V12

Sam zwiastun przedstawia zdjęcie najnowszej Klasy S w czerni, której odbicie na lustrzanej “podłodze” przypomina o Maybachu W3 z 1921 roku. Najważniejszy element tego modelu Z223 (to wewnętrzny kryptonim Klasy S w wersji Maybach) sprowadza się do odznaki na błotniku, gdzie dumnie pyszni się odznaka V12. Jasno wskazuje to na serducho modelu, który wreszcie potwierdzi obietnice Mercedesa w myśl utrzymywania tego silnika przy życiu.

Czytaj też: Oto limitowany Mercedes AMG CLS 53 2022, który podkręca skromne odświeżenie

Trójramienna gwiazda na razie ukrywa szczegóły, ale oczekuje się, że ta flagowa, bo “Maybachowa” Klasa S będzie wyposażona w znany nam już 6-litrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem i dwunastoma cylindrami. Prawdopodobnie będzie oznaczony plakietką S650 lub S680, a jego moc ponad 600 KM po raz pierwszy trafi na wszystkie, a nie tylko na tylne koła.

Czytaj też: Mercedes EQE wyszpiegowany z nadwoziem produkcyjnym i światłami

Najpewniej widoczny na zwiastunie Mercedes Maybach S650, który zawalczy z Rolls-Royce Ghost, czy Flying Spur W12 Bentleya, będzie jedyną wersją Klasy S z silnikiem V12. Warto tutaj przypomnieć, że modele pokroju AMG S65 porzuciły go na rzecz V8 i elektrycznego kopa.