Reklama
aplikuj.pl

Wielka Brytania podjęła decyzję co do loot boxów w grach

Loot boxy, czyli najczęściej płatne „skrzynki niespodzianki”, to smutna część dzisiejszego rynku gier (zwłaszcza mobilnych i darmowych), które coraz częściej sięgają po ten mechanizm, zarabiając na nim krocie. Na ich temat mówiono i pisano już tyle, że sprawą zaczęły zajmować się władze i tak oto niedawno Wielka Brytania podjęła decyzję co do loot boxów w grach.

Brytyjski rząd zadecydował co do loot boxów w grach

W ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii próbowano uchwalić akt prawny o nazwie Online Safety Bill, który miałby chronić ludzi przed tak zwanymi „szkodami internetowymi”. Finalnie został odrzucony, bo (jak napisano w oświadczeniu) brytyjski rząd nie będzie regulował loot boxów w grach wideo w ramach przepisów hazardowych. Nawet pomimo twierdzeń, że zachęcają one do hazardu, a w niektórych przypadkach prowadzą do uzależnienia.

Czytaj też: Ilu bohaterów będzie w GTA 6? Informator dementuje popularną plotkę

Jednocześnie władze Wielkiej Brytanii stwierdziły, że rząd może i nie będzie regulował kwestii loot boxów zgodnie z ustawą o grach hazardowych z 2005 roku, ale uważa, że wydawcy gier powinni chronić wrażliwych graczy i ujawniać szanse wygrania poszczególnych przedmiotów w loot boxach. To słuszne, ale niemające znaczenia prawnego zalecenia, co w ogólnym rozrachunku jest niepokojące, jako że może zmanipulować co wrażliwszych i dzieci do ciągłego wydawania pieniędzy w grach.