Reklama
aplikuj.pl

Ilu bohaterów będzie w GTA 6? Informator dementuje popularną plotkę

gta 6

Przed Rockstarem jeszcze sporo pracy nad GTA 6. Tytuł powstaje, ale do przygotowania jest jeszcze cała masa elementów gry, a niektóre kwestie nie są jeszcze ustalone. Co nowego zdradza nam informator?

GTA Online w rozkwicie, ale co z GTA 6?

Jak trzyma się GTA 5? Cóż, najlepiej o kondycji gry świadczy to, że Red Dead Online nie będzie już wspierane dużymi aktualizacjami, a starsze Grand Theft Auto Online czekają kolejne atrakcje. Rockstar niedawno zdradził plany dotyczące rozwoju tytułu.

Czytaj też: Nowy gameplay The Callisto Protocol znów zachwyca

Za zaledwie kilka krótkich tygodni do GTA Online na wszystkich platformach trafi nowa aktualizacja, która rozszerzy przestępcze kariery prezesa, prezydenta klubu motocyklowego, przemytnika broni i właściciela klubu nocnego. Pojawi się także nowa misja od kontaktu, podczas której wcielicie się w agenta IAA, żeby zbadać kwitnący spisek przestępczy.

Ta aktualizacja wprowadzi także kilka zmian, o które prosiła nasza społeczność — np. zmniejszenie skuteczności rakiet z namierzaniem i obrony antyrakietowej Oppressora II, wygodniejszy sposób sięgania po przekąski i pancerz oraz możliwość uruchamiania misji sprzedaży w sesjach dostępnych tylko za zaproszeniem. To tylko kilka przykładów usprawnień, jakie pojawią się tego lata i później w GTA Online dzięki komentarzom i życzeniom graczy.

Zamierzamy także zwiększyć premie GTA$, żeby nagrodzić graczy niezależnie od tego, jakie zajęcia preferują. GTA Online oferuje szeroki wachlarz atrakcji, więc wierzymy, że podwyższenie premii zwiększy swobodę graczy oraz ułatwi im szybsze osiągnięcie wymarzonych celów.

Ochroniarze, partnerzy i członkowie klubów motocyklowych otrzymają znacznie wyższe wypłaty, aby zachęcić do współpracy i ją wynagrodzić. Oprócz tego będzie można zarobić więcej GTA$ za różne inne zajęcia, np. wyścigi, tryby adwersarza i wybrane finały napadów.

Ile jednak można rozwijać tak stary tytuł? W końcu przyjdzie czas, gdy GTA 6 będzie musiało zastąpić najpopularniejszą grę Rockstara.

GTA 6 – co wiemy nowego?

Wielu informatorów twierdzi, że posiada sprawdzone informacje na temat GTA 6, ale mało kogo informacje możemy brać tak w ciemno, jak te pochodzące od Jasona Schreiera. Dziennikarz posiada wiele dojść do różnych deweloperów i jest jednym z lepszych informatorów. Co nowego zdradził na temat nadchodzącej produkcji Rockstara?

Czytaj też: Orientacja seksualna w The Sims 4 – LGBTQIA+ faktem

Z jego nowych wypowiedzi na Reddicie dowiadujemy się, że tytuł jest w fazie aktywnej produkcji i jeszcze wiele rzeczy nie jest do końca ustalonych. Są takie elementy, które wciąż się zmieniają oraz takie, o których wstępnym kształcie nie ma jeszcze nawet decyzji.

Co ciekawe, Jason Schreier odniósł się też do popularnych informacji, które miały sugerować, że w grze pojawi się trójka protagonistów, w tym jedna kobieta. Dziennikarz zaprzecza tym informacjom. Jedyne co zdradza w tym temacie to to, że „GTA 6 nie ma trójki bohaterów”. Czy ma ich więcej? Mniej? Pozostaje nam się tylko domyślać.