Reklama
aplikuj.pl

Z technologią Deep Nostalgia możliwe jest „ożywianie” zdjęć

Strona MyHeritage zaprezentowała nowe narzędzie, które umożliwia „ożywianie” zdjęć zmarłych członków rodziny.

Darmowe oprogramowanie oparte na technologii deepfake, zwane Deep Nostalgia, jest w stanie wprowadzić zaskakująco realistyczne i dość niepokojące efekty w nieruchomych wcześniej fotografiach.

Deep Nostalgia jest narzędziem związanym ze stroną MyHeritage

Przykłady zaprezentowane przez MyHeritage pokazują historyczne postacie, m.in. królową Wiktorię, Marka Twaina i Florence Nightingale. Zdjęcia wszystkich tych osób zostały poddane animacji, a efekty takich działań są widoczne poniżej.

https://youtu.be/8DalJjqBBeM

Każdy użytkownik może skorzystać z narzędzia na tej stronie, przesyłając tam posiadane zdjęcia. Do sprawdzenia rezultatów potrzeba jednak konta na MyHeritage. Algorytm stojący za Deep Nostalgia został wyćwiczony na nagraniach przedstawiających żywe osoby, które prezentowały przed kamerą różnoraką mimikę i gesty.

„Ożywianie” zdjęć jest darmowe tylko przez pewien czas – potem trzeba wykupić subskrypcję

Użytkownicy mogą „ożywić” kilka zdjęć za darmo, jednak dalsze korzystanie z usługi wymaga wykupienia subskrypcji. Kiedy już uda Wam się wygenerować wideo, to możecie jest bezproblemowo udostępnić na Facebooku, Twitterze, WhatsApp i innych platformach społecznościowych.