WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

DeepRacer zachęca programistów do przetestowania możliwości sztucznej inteligencji

Podobno najlepszym sposobem na naukę jest zabawa, więc dlaczego by nie spróbować sił w programowaniu miniaturowego monster trucka? To właśnie robi DeepRacer, który zachęca programistów do przetestowania możliwości sztucznej inteligencji w formie ciekawego turnieju.

Zacznijmy może od tego, że ogłoszony przed kilkoma godzinami projekt od Amazon Web Services zadebiutuje na rynku dopiero w marcu 2019 roku. Już teraz sprawia jednak wrażenie, że zaskarbi sobie ogromną wręcz popularność, nie zważając na stosunkowo wysoką cenę (249$ w przedsprzedaży). Dlaczego? A no dlatego, że DeepRacer będzie czymś wyjątkowym, bo w teorii niewinna zabawka jest podstawą do zabawy, jaką organizuje Amazon. Początkowo wszyscy programiści będą bawić się systemami na podstawie sztucznej inteligencji za pośrednictwem reinforced learning (odłamu maszynowego uczenia), testując je na wirtualnych torach wyścigowych. W rzeczywistości każdy chętny będzie mógł zawalczyć o wysoką pozycję w pierwszym takim turnieju, jakim jest AWS DeepRacer League, ale korzystając już z fizycznego DeepRacera.

Ten ma pod swoją maską imponującą specyfikację, bo mowa o procesorze Intel Atom, 4 GB pamięci operacyjnej i 32 GB masowej, zarządzanej przez dystrybucję Linuxa, Intel OpenVino i ROS Kinetic. W grę wchodzi również 4 MP kamera, żyroskop i akcelerometr, 1100 mAh bateria dla silniczków i 13600 mAh dla sprzętu komputerowego. Z kolei po stronie łączności możemy liczyć na Wi-Fi 802.11ac, a portów – 4xUSB-A, USB-C, Micro-USB i HDMI.

Czytaj też: Niezwykły koncert współtworzony przez SI

Źródło: New Atlas