Reklama
aplikuj.pl

Elektryczny rower terenowy Fusion od ukraińskiej firmy Delfast

Nie tak dawno poznawaliśmy topowy elektryczny motocykl Top 2.0 od Delfast, a dziś dowiadujemy się, że ta odpowiedzialna za niego ukraińska firma ma w planach terenowy rower elektryczny Fusion.

Fusion będzie pierwszym modelem Delfast, w którym firma zastosuje silnik elektryczny z napędem pośrednim. To oznacza tyle, że zamiast w piaście, silnik znajduje się przy korbach, wspomagając pedałowanie. Układ napędowy będzie z kolei bazował nie na łańcuchu, a pasku węglowym, aby zapewnić większą niezawodność i niskie koszty utrzymania.

Wspomniany silnik elektryczny będzie rozwijał moc aż 1500 W, pozwalając ebike Fusion na rozwinięcie do 50 km/h ze swoimi 160 Nm momentu obrotowego. W przygotowaniu jest również wersja z napędem na dwa koła, co zapewne zaowocuje obecnością silnika w przedniej piaście.

Delfast Fusion do lekkich należeć nie będzie, bo w najprostszym wariancie ma ważyć aż 36 kilogramów. To urośnie o kolejne kilka, jeśli klienci zdecydują się na dodatkowy akumulator, który rozszerzy zasięg z 51 do 112 km (via New Atlas).

Czytaj też: Oto najlżejszy na świecie składający się rower

Na ten moment mamy jeszcze do dyspozycji kilka renderów elektrycznego roweru Fusion, które ujawniają ramę enduro ze zintegrowanym akumulatorem, amortyzator przedniego widelca i niskociśnieniowe, grube opony, które podobno sprawiają, że Fusion nadaje się do jazdy w każdym terenie.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News